„Baba” za kierownicą w King of Poland Ultra 4 Europe!

„Baba” za kierownicą w King of Poland Ultra 4 Europe!
Już 11 – 13 października br. w polskiej rundzie ultra4 Europe czyli King of Poland wystartuje jedyna kobieta w roli kierowcy - Marzena Kaczmarek w teamie z pilotem Bartoszem Kulpińskim czyli Maszka Team.

Marzena – offr-oaderka z wieloletnim stażem, świetnie radzi sobie w najtrudniejszych terenach. W tym roku Maszka Team uplasował się w czołówce dwóch odbywających się równolegle zawodów: 3 miejsce w Breslau 500 i 4 miejsce  w najważniejszym maratonie off-roadowym Europy Breslau Poland w klasie extreme open. Ponownie spotkają się podczas rajdu King of Poland z międzynarodową obsadą m.in. Jimem Marsdenem, tym razem startują w różnych klasach.

„Baba” za kierownicą w King of Poland Ultra 4 Europe!
- Podczas Breslau ścigaliśmy się w jednej klasie z Jimem Marsdenem i  stanęliśmy na podium. Rajd King of Poland  otwiera nowe możliwości dla polskich zawodników, daje szansę zmierzenia się z najlepszymi załogami z Europy i otwiera perspektywy startów za granicą w lidze Ultra4. Będzie to wymagało modyfikacji niektórych aut, a nawet ich zmiany, ale  warto. To nowa, ciekawa formuła rajdu w Polsce.  To połączenie stylu cross country z ekstremalnie trudnym rockcrawlingiem. Tor Olszyna  Motopark  daje duże możliwości, to jedyny  tak duży i profesjonalnie przygotowany tor w Europie. Polska edycja zapowiada się, że będzie zupełnie inna niż dotychczasowe europejskie i bardzo ciekawa dla zawodników z innych krajów. Organizatorzy Ultra 4 wprowadzą swoją jakość a my Polacy swoją i powstanie coś nowego, coś czego do tej pory nie było. A nam życzcie… mety w dobrym tempie - prosi zawodniczka.

King of Poland to pierwsza w Polsce i czwarta, ostania runda europejskich mistrzostw samochodów terenowych ULTRA4. Finałowa runda rozegra się w Olszyna Motopark - największym torze offroadowym w Europie.  W ramach ligii europejskiej Ultra4 odbyły się już trzy eliminacje: King of Britain, King of France, King of Portugal. Ultra4 Europe stanowią eliminacje do głównego, legendarnego już wyścigu organizowanego w USA - King of the Hammers.

„Baba” za kierownicą w King of Poland Ultra 4 Europe!

Zwycięzca King of Poland zgarnie nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów! To największa wygrana w historii rajdów Ultra4 w Europie! Dodatkowo dla najlepszej polskiej załogi w klasie Ultra4 organizator przewidział darmowe wpisowe na King of the Hammers 2019 wraz z pokryciem kosztów transportu auta do USA i z powrotem!

Rajd King of Poland daje możliwość polskim offroad-erom zmierzenia się z czołowymi zawodnikami Europy. Wyścig rozgrywany jest na odpowiednio przygotowanej pętli o długości 22 km. Całkowita długość trasy wyniesie ok. 400 km. Na zawodników czekają piaszczyste, szutrowe odcinki, szybkie proste, ciasne zakręty, zjazdy, podjazdy, trawersy oraz ekstremalnie trudne przeszkody w postaci kamieni i wielkich głazów. Właśnie ta seria rajdów słynie z widowiskowych i urozmaiconych tras.

„Baba” za kierownicą w King of Poland Ultra 4 Europe!

Na trasie zobaczymy wielkie, wytrzymałe maszyny o mocy nawet 750 koni!

W czwartek 11 października w godzinach 9.00 – 10.30 w Olszynie odbędzie się parada załóg  na  rynku w Lubaniu, o godzinie 11.00 będzie miał miejsce uroczysty start. W tym samym dniu o godzinie 16.00 rozegra się prolog w Olszyna Motopark. W dniach 12-13 października, zawodnicy będą się ścigać na torze w godzinach od 9.00 do 16.00. Wygra ten team, który w swojej klasie zaliczy najwięcej okrążeń w wyznaczonym czasie. Rajd King of Poland zakończy się uroczystym wręczeniem nagród i wyborem zwycięzcy Ultra4 i King of Poland dnia 13 października o godzinie 18.00 na zamku Czocha. Koronacja Królów na prawdziwym tronie!

„Baba” za kierownicą w King of Poland Ultra 4 Europe!

Zapraszamy do kibicowania!

Informacje po polsku  na stronie FB wydarzenia: https://www.facebook.com/Ultra4-King-of-Poland-2018-Pomoc-Techniczna-Porady-Informacje-430043110842531

HARMONOGRAM RAJDU KING OF POLAND 2018

CZWARTEK 11 Październik 2018

09:00 – 10.30 – Parada załóg w Olszynie ul. Wolności ( wydzielona strefa kibica) i  przejazd z Olszyny do Lubania  w eskorcie policji

11:00 - Prezentacja pojazdów  na rynku w Lubaniu i  start honorowy (wydzielona strefa kibica)

16:00 - King of Poland - Prolog dla wszystkich klas

PIATEK 12 Październik 2018

09:00 – 16. 00 Rajd King of Poland

SOBOTA 13 Październik 2018

09:00 – 16. 00 Rajd King of Poland

18:00 – Wręczenie nagród na Zamku Czocha

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.