Nowa Honda VFR800X Crossrunner 2015
Honda Motor Europe ujawniła pierwsze informacje na temat nowej wersji modelu Honda VFR800X Crossrunner na rok 2015.
Crossrunner 2015 ma zmodyfikowany czterycylindrowy, widlasty silnik o pojemności 800 cm3, legitymuje się teraz większą mocą maksymalną i wyższą wartością momentu obrotowego w średnim zakresie obrotów. Nowy model otrzymał także bardziej agresywny wygląd, większy skok zawieszenia oraz nowe koła i hamulce. Innymi ciekawymi dodatkami są m.in. układy S-TCS i ABS, światła w technologii LED, automatycznie wyłączające się kierunkowskazy oraz podgrzewane manetki kierownicy dostępne jako wyposażenie standardowe.
Pierwszy Crossrunner trafił do sprzedaży w 2011 roku jako połączenie słynnego silnika Hondy, V4 o pojemności 800 cm3 oraz wyprostowanej, typowo miejskiej pozycji za kierownicą. Honda VFR800X Crossrunner na rok 2015 idzie jeszcze dalej w tym kierunku – ma bardziej agresywną pozycję za kierownicą i jeszcze ostrzejszy wygląd.
Honda VFR800X Crossrunner 2015 |
![]() |
fot. Honda |
Sercem maszyny pozostaje 16-zaworowy silnik VTEC 90° V4 DOHC, który ma zapewniać wyższe wartości momentu obrotowego przy niskich i średnich obrotach, a to ma się przekładać na płynną i natychmiastową reakcję na ruchy przepustnicą w każdej sytuacji. Jednostka generuje także wyższą moc maksymalną, wynoszącą teraz 106 KM przy 10 250 obr/min.
Aluminiowa rama 2-belkowa otrzymała lżejszą, zmodyfikowaną ramę pomocniczą oraz nowy, aluminiowy wahacz, kolejną cechę szczególną VFR. Skok zawieszenia został zwiększony do 25 mm z przodu oraz 23 mm z tyłu. ABS dostępny jest w standardzie. Przednie koło o średnicy siedemnastu cali, wykonane z odlewu aluminiowego, współpracuje z dwoma tarczami hamulcowymi o średnicy 310 mm i radialnym hamulcem z czterema zaciskami. Opony także mają sportowy charakter. Przednia ma szerokość 120, a tylna 180 mm.
Honda VFR800X Crossrunner 2015 |
![]() |
fot. Honda |
Kierowca otrzymuje teraz do swojej dyspozycji układ kontroli momentu obrotowego Selectable Torque Control System (S-TCS) znany z modelu Crosstourer. Dostępne są dwa poziomy regulacji (oraz możliwość wyłączenia systemu), dzięki którym układ wyczuwa zmniejszającą się trakcję tylnego koła i ogranicza moment obrotowy, pozwalając oponie na odzyskanie przyczepności. Kierowca może również regulować wysokość siedzenia w dwóch poziomach, a pięciostopniowa regulacja podgrzewania manetek kierownicy oraz automatycznie wyłączające się kierunkowskazy są dostępne jako wyposażenie standardowe. Całości dopełniają światła w technologii LED.
Najnowsze
-
Tłusty obiad i piwo? Polak pije, jedzie i ryzykuje. Szokujące dane o polskich kierowcach!
65% Polaków decyduje się prowadzić po alkoholu, wierząc w mity o "trzeźwieniu". Tłusty obiad, godzina czekania - czy to wystarczy? -
Tranzyt przez Warszawę to koszmar? Nowy wariant trasy S7 dzieli mieszkańców i kierowców!
-
Jeździłyśmy Alpine A290. To początek nowego rozdziału
-
Jelcz walczy z niemieckimi producentami: kto wygra wyścig o kontrakty NATO? Prawda o miliardowych inwestycjach
-
Chery TIGGO 7 vs europejska konkurencja: czy niska cena wystarczy, by pokonać Skodę, Volkswagena i Hyundaia? Prawda o technologii, bezpieczeństwie i ryzyku zakupu
Zostaw komentarz: