Kobiety pokochały tę markę! Jaki samochód kupują najchętniej?
Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje i każdemu może podobać się coś innego. Dotyczy to wszystkiego, także samochodów. Ale są też badania i analizy, które nasze gusta i guściki ustawiają w tabelki i wykresy, dzięki, którym wiemy, jakie rzeczy są „naj”. Jesteście ciekawi, jaki samochód najczęściej kupują kobiety?
Dane IHS Markit wykazują, że Buick jest jedynym producentem samochodów z Detroit, który ma większość klientów płci żeńskiej.
Prawie każdy producent samochodów odnotował spadek sprzedaży w 2020 roku. Oczywiście wszystko z powodu pandemii COVID-19. Bucik nie jest tu wyjątkiem. Marka odnotowała 21,4% spadek sprzedaży, ale wyróżnia się czymś na tle innych marek koncernu General Motors – aż 56,1% kupujących ich samochody to kobiety!
Przeczytaj też: Buick Enclave 2022 – po liftingu będzie bardziej stylowy!
Raport IHS Markit koncentruje się na kobietach kupujących i markach motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Dane pochodzą z rejestracji nowych i używanych pojazdów, i dokładnie pokazują, że w kwestii kobiecych kupujących Buick ma wyraźną przewagę nad konkurencją. Na drugim miejscu plasuje się Mitsubishi (54% kupujących to kobiety),a najniższy stopień podium zajmuje Mini (53%). Pierwszą piątkę uzupełniają Nissan i Hyundai, u których 52% kupujących to kobiety.
Według raportu kobiety wybierając samochód, kierują się jego funkcjonalnością, poziomem bezpieczeństwa, komfortem, niezawodnością i przystępną ceną.
Przeczytaj też: Kobiecy Samochód Roku wybrany! Zwycięzcą jest…
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
Zostaw komentarz: