Złośliwa seniorka chodziła z nożem i przebijała opony. Szkody wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych
Od kilku miesięcy nieznany sprawca grasował nocą po osiedlu i przebijał opony w prawidłowo zaparkowanych samochodach. Nigdy nie było wiadomo, który pojazd padnie jego kolejną ofiarą... W końcu „nożownik” został złapany na gorącym uczynku. Okazało się, że to...82-latka!
Każdego ranka mieszkańcy opolskiego osiedla Chabry z trwogą zbliżali się do swoich aut. Od kilku miesięcy na osiedlu grasował tajemniczy „nożownik”, który przebijał opony w prawidłowo zaparkowanych samochodach. Nigdy nie było wiadomo, który pojazd padnie jego kolejną ofiarą… Niektórzy poszkodowani byli zmuszeni wymieniać opony kilka razy.
Z tygodnia na tydzień poszkodowanych samochodów przybywało. Opony przebito w ponad 40 samochodach, a straty wyceniono na ponad 20 tysięcy złotych.
Policja skierowała dodatkowe patrole w ten rejon, ale funkcjonariusze nie zauważyli nic podejrzanego. Po kilku dniach sprawdzono osiedlowy monitoring. Okazało się, że tajemniczym „nożownikiem” jest 82-letnia seniorka.
„Nożowniczka z Chabrów” podczas wieczornych spacerów chowała się pomiędzy zaparkowanymi samochodami i przebijała opony w losowo wybranych autach. Najczęściej „ofiarami” padały samochody zaparkowane najbliżej jej domu. Nie wiadomo, co było motywem działań staruszki.
Jak poinformował portal 24opole.pl, kobieta została zatrzymana przez policję na gorącym uczynku z ostrym przedmiotem w dłoni. 82-latka usłyszała zarzuty związane ze zniszczeniem mienia. Za przestępstwo może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Zostaw komentarz: