Rajd Żubrów wraca do gry. Tę imprezę zainicjował Sobiesław Zasada w 1966 roku!
Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, w terminie 22-23 października ponownie odbędzie się Rajd Żubrów. To będzie 54. edycja imprezy dla oldboyów, zainicjowanej w 1966 roku przez Sobiesława Zasadę, który zdobył wtedy swój pierwszy tytuł Mistrza Europy.
54. Rajd Żubrów ma ponownie swoją bazę w Zakopanem, zaś trasy prób sportowych zostały wytyczone w powiatach tatrzańskim i nowotarskim. To swoisty powrót do źródeł, bowiem pierwszy Rajd Żubrów również zaczynał się i kończył w Zakopanem. Różnica jest zaś taka, że w 1966 roku jeszcze nie było hotelu „Kasprowy” u stóp Gubałówki, a kwaterą główną tamtych zawodów był mieszczący się przy ul. Bronisława Czecha hotel „Zakopane”, wzniesiony na odbywające się w lutym 1962 Mistrzostwa Świata FIS, a potocznie zwany „pepisem” (od skrótu PPIS – Państwowe Przedsiębiorstwo Imprez Sportowych, czyli obecny Centralny Ośrodek Sportu).
Trasa zawodów będzie liczyć 300 km, w tym blisko 20 km to próby sportowe, których zaplanowaliśmy łącznie dziesięć. Wszelkie szczegóły regulaminowe są dostępne na klubowej stronie http://www.automobilklub.krakow.pl/newsy_dok/00000129.pdf – informuje Małgorzata Dybczyk, sekretarz Automobilklubu Krakowskiego i wicedyrektor rajdu do spraw sportowych.
-Zapraszając do udziału w 54. Rajdzie Żubrów składam zarazem uczestnikom serdeczne życzenia wspaniałych sportowych emocji, bezpiecznego ukończenia zawodów oraz pięknych wspomnień z tradycyjnego Balu Żubrów – deklaruje Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor imprezy.
Najnowsze
-
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
Rok 2025 okazał się jednym z najmocniejszych akcentów w historii BMW Group Polska. Niemiecki producent zakończył go z rekordową liczbą 38 220 zarejestrowanych pojazdów, co pozwoliło mu utrzymać pozycję lidera w segmencie premium. Wyniki te są o tyle istotne, że zostały osiągnięte w czasie dynamicznych zmian rynkowych, w tym postępującej elektryfikacji. BMW najsilniejszą marką premium […] -
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
-
Opony to za mało. Te 2 płyny w aucie decydują o bezpieczeństwie zimą. Sprawdź przed wyjazdem!
Zostaw komentarz: