Opona w cenie luksusowego samochodu?
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile może kosztować najdroższa opona na świecie?
LeTourneau L-2350 to największa ładowarka kołowa na świecie, produkowana, która w kopalniach odkrywkowych służy przy obsłudze najcięższych wozideł technologicznych. Jej masa to 265 ton, napędzanych szesnastocylindrowym silnikiem diesla o pojemności 65 litrów i mocy 2300 KM.
Ładowarka nie znajduje się w produkcji seryjnej, ale jest montowana na zamówienie indywidualnych firm. Jej koszt to… 1,5 miliona dolarów, czyli w przeliczeniu około 6 milionów złotych.
Patrząc na LeTourneau L-2350, uwagę zwracają gigantyczne opony, które kosztują też gigantyczne pieniądze. Każda z nich ma prawie sześć metrów wysokości, 1,78 metra szerokości i waży 6,8 tony! Cena? Jak za luksusowy samochód. Koszt jednej opony to 245 tysięcy złotych, a pamiętajmy, że LeTourneau L-2350 potrzebuje ich czterech.
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element