Przerażająca bezmyślność polskich kierowców na krótkim filmie
Bezmyślność? Brak znajomości przepisów? Zerowa obserwacja drogi? Jedno jest pewne - włosy jeżą się na głowie.
Tylko obecność policjanta pozwala pieszym w Polsce bezpiecznie pokonać przejście? Taki zatrważający wniosek płynie z tego nagrania. Jeden z kierowców zatrzymał się przed pasami, aby umożliwić przejście na drugą stronę pieszym, czekającym przed przejściem z niedziałającą sygnalizacją. Co robią kierujący na prawym pasie? Ignorują to! Czy oni nie widzą i nie wiedzą, że skoro przed przejściem zatrzymało się auto, to zaraz pojawią się piesi, których mogą potrącić, a w konsekwencji nawet zabić?
To chyba typowa sytuacja w tym miejscu, ponieważ do bezpiecznego przeprowadzania pieszych oddelegowany został… policjant! Widząc co się dzieje wchodzi on na przejście i daje sygnał do zatrzymania. Kobieta jadąca kolejnym autem panicznie hamuje z piskiem opon (dobrze słychać to na nagraniu). Cud, że nie jechał za nią jeszcze jeden, równie uważny, kierowca, bo doszłoby do kolizji.
Ciekawe ilu pieszych potrącili by tego typu kierowcy w tym miejscu, gdyby nie policjant.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Chcesz kogoś zabić – ustąp mu przed przejściem. W takich sytuacjach trzeba obserwować nie tylko pieszych ale i także drugi pas. Jesli widac ze nie zwalnia, nie powinno sie zatrzymywac i puszczac pieszych. Co z tego, ze racja i prawo byla po stronie pieszego jak bedzie lezal w szpitalu lub na cmentarzu.
Anonymous - 5 marca 2021
W podobnych warunkach byłem potrącony jako pieszy na pasch. Kierowca poloneza uciekł. Teraz jako kierowca jestem wyczulony na takie przejscia. Często się zatrzymuję lecz wielu kierowców obok przejeżdża. Moim zdaniem w Polsce takie przejście powinny być obowiązkowo ze światłami na żądanie.