Udaremniono przemyt śmieci z Niemiec do Polski
Śląscy inspektorzy ITD brali udział w akcji zatrzymania nielegalnego transportu odpadów z Niemiec. Sprawą zajmuje się dalej policja i Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Inspektorzy transportu drogowego otrzymali informację o nielegalnym przewozie śmieci z Niemiec do jednego z zakładów na Śląsku od policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.
ITD wspólnie z policją i inspektorami ochrony środowiska zatrzymała ciężarówkę z odpadami na odcinku autostrady A1 w Zabrzu. Zgodnie z okazanymi dokumentami pojazd powinien przewozić odpady mogące stanowić paliwo alternatywne. W trakcie kontroli okazało się, że pod warstwą zadeklarowanych śmieci, znajdowały się jednak odpady komunalne.
Inspektorzy stwierdzili dwa naruszenia przepisów przez przewoźnika – brak zezwolenia na przywóz odpadów do Polski i transport w sposób umożliwiający ich mieszanie się. ITD wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przewoźnika. Dalsze czynności w tej sprawie, w związku z popełnieniem przestępstwa wwiezienia do Polski z zagranicy odpadów komunalnych prowadzi policja.
Najnowsze
-
Test Alfa Romeo Junior Elettrica. Włoski charakter nadal tu mieszka
Alfa Romeo Junior miała zadebiutować pod nazwą “Milano”, ale problemy związane z prawami do tej nazwy sprawiły, że producent w ostatniej chwili musiał zmienić plany. Ostatecznie, najmniejszy i najbardziej kompaktowy model w aktualnej gamie włoskiej marki trafił na rynek jako Junior. W testowanej wersji mamy do czynienia z odmianą elektryczną. Podstawowe pytanie z jakim odebrałam […] -
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
-
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
Zostaw komentarz: