My jedziemy, żebyś ty mógł chodzić!
Cztery motocyklistki łączą wakacyjną wyprawę motocyklową z akcją pomocy dla małego chłopca. Dziewczyny ruszają już w czwartek, ale dołączyć do akcji może każdy!
Joanna Madej już podczas zeszłorocznych wakacji połączyła wyprawę motocyklową do Grecji z akcją pomagania dzieciom, o czym pisaliśmy tutaj:
https://www.motocaina.pl/artykul/wyprawa-po-marzenia-dzieci-27953.html
Nie inaczej będzie w tegorocznej wyprawie, choć tym razem na 4 motocykle! Asi (Yamaha FZ8) towarzyszyć będą: Gosia Korneluk (Kawasaki Er-6f), Lidka Grabowska (Yamaha MT07) i Gosia Kotyńska (Honda Hornet). Przed motocyklistkami trasa 6500 kilometrów do przejechania w 18 dni. Kierunek – Włochy.
Do swojej akcji podróżowania i pomagania motocyklistki wybrały 6-letniego Maćka Wielebińskiego. Chłopiec od 1. roku życia walczył ze złośliwym nowotworem, a w wieku 4 lat wpadł pod samochód ciężarowy i w wyniku tego zdarzenia stracił jedną nóżkę. Rak jest w remisji, jednak chłopiec nie może w pełni cieszyć się dzieciństwem, poruszając się na wózku inwalidzkim. Celem akcji motocyklistek jest nagłośnienie i rozkręcenie zbiórki na protezę kończyny dla Maćka, a brakuje jeszcze 70% kwoty.
Maciek uwielbia grać w piłkę nożną, a najbardziej lubi grać na pozycji bramkarza w meczach rozgrywanych z rodzeństwem. Jest wiernym kibicem polskiej reprezentacji i ma duszę sportowca. Chłopiec ma silny organizm i świetnie sobie radzi bez jednej nóżki, jednak chciałby poruszać się sprawniej i biegać z rodzeństwem: Patrykiem, Oliwką i Antkiem.
Start wyprawy już w najbliższy czwartek z ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, gdzie można pożegnać motocyklistki o 10:30 przy ławeczce Tuwima! A sama zbiórka już trwa i wesprzeć ją może każdy:
https://www.siepomaga.pl/maciej-wielebinski
Całą akcję i odwiedzone przez motocyklistki miejsca można śledzić na facebooku:
Najnowsze
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
Ford Mustang Mach-E Rally to jedna z tych propozycji, które już na pierwszy rzut oka mówią: nie jestem zwykłym elektrycznym SUV-em. W Europie dostępny jest w ograniczonej liczbie egzemplarzy i bazuje na topowej wersji GT, do której dołożono pakiet Rally. I to właśnie ten pakiet jest kluczem do całej historii. Już na starcie Mach-E Rally […] -
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
-
Opony to za mało. Te 2 płyny w aucie decydują o bezpieczeństwie zimą. Sprawdź przed wyjazdem!
-
Niebezpieczne „mikołajki” pod maską: na 8 z 10 płynów do spryskiwaczy nie można polegać
Zostaw komentarz: