Dziewczyna weszła prosto pod koła samochodu
Podczas każdego przechodzenia na drugą stronę ulicy zawsze powinniśmy dokładnie upewnić się, czy możemy na nią wejść. Ta piesza nawet nie zerknęła.
Do tego zdarzenia doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili piesza idąca chodnikiem weszła nagle na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd.
Na filmie widać, że kierujący próbuje jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Dlaczego piesza weszła pod samochód? Na nagraniu widać, że młoda kobieta wpatrzona jest w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Należy jednak zauważyć , iż kierujący widział dochodzącą do przejścia dziewczynę i nie zwolnił . A co należy zrobić dojeżdżając do oznakowanego i w tym przypadku dobrze widocznego przejścia dla pieszych ?
Anonymous - 5 marca 2021
Niestety to nie są głupoty.
Anonymous - 5 marca 2021
Oczywiście na filmie widać wzorowy przykład zachowania szczególnej ostrożności przez kierowcę, wymaganego przez przepisy w okolicy przejścia dla pieszych. I mamy całkowicie bezstronny artykuł.
Anonymous - 5 marca 2021
Zamiast mówić że pieszy ma bezwzględne prawo na przejściu na przejściu ma ale nie wchodząc na to przejście nic się nie mówi że pieszy wchodząc na to przejście powinien wykonać czynności spojrzeć w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo i wchodzić w połowie jezdni popatrzeć w prawą stronę Ile jest wypadków że zatrzymuje się samochód z lewej strony w prawej strony tego nie zauważył albo odwrotnie z lewej strony jest już na przejściu i wchodzi prosto pod koła samochodu zapomina się o zasadach które są praktycznie tak długo jak powstały drogi
Anonymous - 5 marca 2021
Głupoty wypisujesz
Anonymous - 5 marca 2021
Gdyby nie kamerka to wina kierowcy. Policja nawet nie próbowała by dociekać jak było na prawdę
Anonymous - 5 marca 2021
Młodzi zaostrzenie w smartfon ale starzy też nie lepsi. Też nie patrzą na strony tylko pod nogi. Czasem odnoszę wrażenie że najchętniej włoźyliby głowę między nogi i tak przechodzili, niech inni myślą za nich.
Anonymous - 5 marca 2021
Święta krowa a potem kierowca
ma kogoś na sumieniu