Światowa premiera Mitsubishi L200
Mitsubishi ogłasiło dziś w Bangkoku światową premierę nowego pickupa o ładowności 1 tony - Triton / L200. W Tajlandii sprzedaż modelu rozpocznie się 17 listopada.
Najnowsze wcielenie modelu L200 obchodzi w tym roku 40. urodziny. Ma status strategicznego modelu globalnego, który po wprowadzeniu w Tajlandii będzie oferowany na innych rynkach. Docelowo samochód będzie sprzedawany w około 150 krajach na całym świecie. Jest drugim z najlepiej sprzedawanych samochodów MMC, po średniej wielkości SUV-ie Outlanderze.
Auto zyskało bardziej wyrazistą stylizację nadwozia z najnowszą koncepcją przedniej partii samochodu i motywem „Dynamic Shield” – zaprojektowane zostało według koncepcji „Rock Solid – twardy jak skała”. Udoskonalono system napędu na cztery koła, a także układy aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Zastosowano 6-biegową przekładnię automatycznąej, zamiast 5-biegowej, używanej dotychczas.Wewnątrz zdecydowano sie na wspólną ramkę zespołu przełączników i wylotów powietrza.
Nowe Mitsubishi L200, w wersjach z napędem 4WD, jest wyposażone albo w system SuperSelect 4WD (przyczepność i właściwości jezdne na dowolnej nawierzchni) albo system EasySelect 4WD (przełączanie trybów jazdy na optymalny w danych warunkach drogowych). W obu wariantach można skorzystać z nowego trybu Offroad z ustawieniami na szuter, błoto/śnieg, piasek i kamienie (tylko w trybie napędu 4LLc). Po włączeniu trybu Off-road, kontroli podlega moc, przekładnia i hamulce, aby można było sterować stopniem poślizgu kół, a tym samym maksymalizować skuteczność jazdy w terenie i zdolność do wydostawania się z błota lub śniegu. Prędkość pojazdu jest sterowana elektronicznie, aby umożliwić kierowcy bezpieczniejsze i precyzyjniejsze pokonywanie stromych lub śliskich zjazdów.
Najnowsze
-
Test Alfa Romeo Junior Elettrica. Włoski charakter nadal tu mieszka
Alfa Romeo Junior miała zadebiutować pod nazwą “Milano”, ale problemy związane z prawami do tej nazwy sprawiły, że producent w ostatniej chwili musiał zmienić plany. Ostatecznie, najmniejszy i najbardziej kompaktowy model w aktualnej gamie włoskiej marki trafił na rynek jako Junior. W testowanej wersji mamy do czynienia z odmianą elektryczną. Podstawowe pytanie z jakim odebrałam […] -
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
-
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
Zostaw komentarz: