Motorollercoster w parku rozrywki Ferrari w Emiratach
Chcesz zafundować swojemu dziecku przejażdżkę Ferrari z prędkością 200 km/h i razem z nim szaleć do woli? Pewnie nie, bo brzmi to niebezpiecznie. Zastanów się, bo dobra zabawa gwarantowana - tylko w Ferrari World w Emiratach Arabskich!
| Żółte F430 Spyder są szybkie… ale nie najszybsze! |
![]() |
| fot. Ferrari Wolrd |
Jeszcze w tym roku Zjednoczone Emiraty Arabskie staną się nie tylko mekką dla miłośników luksusu, zamków na piasku i niepowtarzalnych budowli. Już wkrótce swoje podwoje otworzy tam Ferrari World – wspaniały i imponujący park rozrywki.
W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia atrakcji, jakie włoski producent przygotował dla rodzin będących fanami koncernu lub w ogóle motoryzacji. Jedną z nich jest rollercoaster z uroczo żółtymi wagonikami, replikami modelu F430 Spyder. Czteroosobowe, wygodne pojazdy będą umieszczone na dwóch równoległych torach – dzięki temu całe rodziny będą mogły wziąć udział w „niebezpiecznej” wyścigowej rywalizacji. Jeszcze bardziej agresywnie zapowiada się przejażdżka bolidem Formuły 1. On również będzie elementem rollercoastera – ogromnego i najszybszego! 200 km/h, ponad 62 metry nad ziemią – twórcy parku zapowiadają przeciążenia, jak w bolidzie i chwalą się: to najszybszy rollercoaster na świecie!
Oczywiście w Ferrari Wolrd przewidziano również inne atrakcje: sklepiki z gadżetami czy restauracje z logiem koncernu z Maranello na środku pustyni na pewno będą żyłą złota, a przy okazji wspaniałym miejscem na egzotyczne wakacje z dziećmi.
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element

Zostaw komentarz: