
Motocyklistki niosą w Indiach pierwszą pomoc
Kobiety na motocyklach i skuterach udzielają pierwszej pomocy w Tamil Nadu – jednym ze stanów w Indiach.
Zadaniem takich ambulansów będzie dotarcie do osoby poszkodowanej w czasie krótszym, niż 10 minut, znacznie zwiększając jej szanse na przeżycie. Bardzo trudne jest to w wielkich metropoliach, gdzie tradycyjne karetki muszą przedrzeć się przez korki na ulicach.
Po raz pierwszy w stanie w Tamil Nadu do obsługi jednośladów zatrudniono także kobiety. Na stałe jednoślady medyczne będą stacjonować na większych skrzyżowaniach indyjskich miast.
Polskie prawo nie jest dostosowane do wprowadzenia motocyklowych ambulansów z finansowaniem NFZ. Mogą być one tylko uzupełnieniem ambulansu, służącym do pilotowania, czy transportu. W wielu polskich miastach pomoc na motocyklu niosą jedynie wolontariusze.
Najnowsze
-
Chińskie baterie litowo-jonowe biją rekordy! 520 km zasięgu w 5 minut – czy to koniec ery spalinówek?
Wyobrażasz sobie ładowanie elektryka na 500 km w czasie krótszym niż poranna kawa? Chińscy giganci właśnie tego dokonali - ich najnowsze baterie biją rekordy szybkości ładowania! -
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – relacja z hołdu bohaterom
-
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – hołd na dwóch kołach dla tych, którzy nie wrócili z misji. Start już 24 kwietnia!
-
Od kartingu do F1 Academy? Kornelia Olkucka walczy o marzenia we włoskiej Formule F4!
-
XPENG P7, G6 i G9 – wideo z pierwszych jazd w Polsce! Ceny, dane techniczne, rywale. Oto chińskie modele, które rzucają rękawicę Tesli
Zostaw komentarz: