Daria Dziwisz gotowa na kolejne rundy WSMP
Daria Dziwisz jest liderką klasy 6 po dwóch rundach WSMP, a już w weekend zobaczymy ją podczas kolejnych rund. Jedyna kobieta w klasyfikacji cyklu rywalizuje leciwą Hondą CRX.
Sezon wyścigowy już w całej pełni. Ponad 120 kierowców z wielu krajów, wystartuje w nadchodzących wyścigach samochodowych na Torze „Poznań”. W dniach 10-12 lipca w Przeźmierowie odbędą się: 10. i 11. runda FIA Central European Zone Circuit Racing Championships, 3. runda FIA Central European Zone Circuit Endurance Championships, 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. i 4. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz 2. runda Mistrzostw Polski Hour Race.
Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji i Austrii, którzy regularnie od lat przyjeżdżają na Tor „Poznań”. Wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach wyścigowych mistrzostw Polski.
W klasie 6 liderką jest Daria Dziwisz, która podczas dwóch poprzednich rund meldowała się na drugiej pozycji. Za nią są kierowcy, którzy wygrali po jednej rundzie: Andrzej Grigorjew i Dawid Abramczyk.
Daria od lat rywalizuje Hondą:
Klasyfikacja klasy 6 wygląda następująco:
1 (66) DZIWISZ Daria Honda CRX 36
2 (63) GRIGORJEW Andrzej VW Golf GTi 25
3 (64) ABRAMCZYK Dawid BMW E30 25
4 (67) NORKIEWICZ Jacek VW Sirocco 15
5 (61) RAWECKI Łukasz BMW 320 0
W piątek 10 lipca o godz. 13.00 rozpoczną się kwalifikacje w poszczególnych klasach i potrwają do godz. 17.00. W sobotę 11 lipca, już od godz. 9.00 będą rozgrywane wyścigi, a ostatni z nich rozpocznie się o godz. 13.30. Godz. 15.45 – to początek wyścigu godzinnego. W niedzielę o godz. 8.45 odbędą się kwalifikacje, a wyścigi rozpoczną się o godz. 11.45 i potrwają do godz. 17.00.
Najnowsze
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
Ford Mustang Mach-E Rally to jedna z tych propozycji, które już na pierwszy rzut oka mówią: nie jestem zwykłym elektrycznym SUV-em. W Europie dostępny jest w ograniczonej liczbie egzemplarzy i bazuje na topowej wersji GT, do której dołożono pakiet Rally. I to właśnie ten pakiet jest kluczem do całej historii. Już na starcie Mach-E Rally […] -
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
-
Opony to za mało. Te 2 płyny w aucie decydują o bezpieczeństwie zimą. Sprawdź przed wyjazdem!
-
Niebezpieczne „mikołajki” pod maską: na 8 z 10 płynów do spryskiwaczy nie można polegać
Zostaw komentarz: