Wymienili cztery opony w rekordowym czasie
Wymiana wszystkich czterech opon w Formule 1 trwa zaledwie kilka sekund. W normalnym życiu trwa to nieco dłużej, ale znaleźli się śmiałkowie, którzy ustanowili nowy rekord Guinessa.
Niemiecka firma zajmująca się naprawami oraz sprzedażą części do samochodów postanowiła przygotować zespół, który pokusi się o ustanowienie nowego rekordu Guinessa w zmianie kół bez użycia automatycznych narzędzi.
Zamiast pneumatycznej wkrętarki każdy członek zespołu dostał zwykły klucz i jego zadaniem było jak najszybsze zdjęcie koła i założenie nowego. Ekipa czterech mechaników miała do dyspozycji Forda Focusa, w którym udało się tego dokonać w 59,62 sekundy. Poprzedni rekord wynosił 1 minutę 24,23 sekundy.
Zobaczcie, jak cała operacja wyglądała w praktyce.
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
Zostaw komentarz: