Zwiastun filmu „The Racer”

Zwiastun filmu „The Racer”
Krótkometrażowy film o motocyklistce Jodie Chalk pt. „The Racer” będzie miał premierę tego lata. W planie reżysera jest także wersja pełnometrażowa tej historii.

Reżyser Alex Harron postanowił stworzyć dokument o 24-letniej Jodie Chalk, która startuje w wyścigach Thundersport GB 500. W tej historii zainspirowała go pasja i związek ojca z córką:

- Jest w tej historii element porównywalny do legendarnego Rocky'ego. Zespół Jodie pochodzi z „klasy robotniczej”, ponieważ inni zawodnicy mają większe budżety, a do tego ona jest kobietą w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Musiała pokonać uprzedzenia. To uniwersalna opowieść o kimś, kto ma pasję do czegoś, ale ma też wszystkie, możliwe przeszkody na drodze. – mówi Alex.

Zwiastun filmu „The Racer”
Po raz pierwszy motocyklem Jodie jeździła już mając 4 lata! W wieku 10 lat odbyła swoje pierwsze wyścigi. Ma na swoim koncie rekordy na dwóch torach: Knockhill i East Fortune, a także wygrała Grand Prix 500 w Donington i jest także pierwszą kobietą, która wygrała Straiton Trophy. 

Zwiastun filmu „The Racer”:

Film będzie miał premierę tego lata w Edinburgh Filmhouse, a reżyser będzie się starał, by ten 13-minutowy dokument, finansowany przez Creative Scotland, stał się podstawą do stworzenia wersji pełnometrażowej.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.