Zostawiasz latem dziecko w samochodzie? Musisz to zobaczyć!

14 czerwca 2016
1
W USA lokalne media biją na alarm. W tym roku już 11. dzieci zmarło w wyniku nierozsądnego zachowania rodziców, którzy zostawiają je w upalne lato w samochodzie. Ten problem występuje także w Europie!

W stosunku do ubiegłego roku liczba dzieci, które zginęły w wyniku hipertermii wzrosła o 275 procent. W ubiegłym tygodniu media na całym świecie obiegła historia dziecka, które zostawił w samochodzie ojciec-pedagog, który zamiast do przedszkola pojechał prosto do pracy. Dziecko pozostało w samochodzie przez dwie i pół godziny, a temperatura na zewnątrz wynosiła 34 stopnie Celsjusza. 

Gdy ojciec zdał sobie sprawę, że dziecko zostało w samochodzie, popędził do samochodu, a następnie pojechał do szpitala. Lekarze jednak nie byli w stanie pomóc ośmiomiesięcznej córce. Nauczyciel został aresztowany i oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. 

W tym roku lato w USA jest wyjątkowo upalne, a organizacja NHTSA ostrzega, że hipertermia uśmierca każdego roku 38 dzieci. Według badań aż 53 procent amerykańskich rodziców zapomina o dziecku pozostawionym na tylnym fotelu. Dzieje się tak z powodu stresu i braku snu, czyli typowym problemom młodych rodziców.

Trzeba wiedzieć o tym, że dzieci dużo gorzej radzą sobie ze skrajnie wysokimi temperaturami. Kilkadziesiąt minut spędzonych we wnętrzu samochodu pozostawionego na słońcu może skończyć się tragicznie. W USA przygotowano specjalny film, który ma uświadomić rodziców na temat zagrożenia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje