Zostań właścicielką auta Clarka Gable

Wyobraź sobie siebie w przepięknym, zabytkowym "samochodzie z duszą", najlepiej kabriolecie, w uroczej retro - pilotce i powiewającym na wietrze jedwabnym szalu... Za "niewielkie" pieniądze możesz zasiąść za kierownicą auta, które niegdyś prowadził amant wszechczasów - Clark Gable. Oczywiście, jeśli masz wolne jakieś 200 tys. dolarów...

Rolls Royce Phantom I Ascot Tourer z 1929 r.
fot. Bonhams

Wyobraź sobie siebie w przepięknym, zabytkowym „samochodzie z duszą”, najlepiej kabriolecie, w uroczej retro – pilotce i powiewającym na wietrze jedwabnym szalem… Za „niewielkie” pieniądze możesz zasiąść za sterami auta, które niegdyś prowadził amant wszechczasów – Clark Gable. Słynny brytyjski dom aukcyjny Bonhams organizuje 7 czerwca 2009 r. największą w historii aukcję Greenwich Concours d’Elegance Auction.

Zostanie w niej wystawionych ponad 80 w większości niezwykle rzadkich samochodów – mają być smacznym kąskiem dla bogatych kolekcjonerów. Największą atrakcją będą auta ze zbioru Teda Leonarda. Właściciel kolekcji z Rhode Island posiadł najbardziej spektakularne pojazdy związane ze światem filmu, lub należące do znanych gwiazd srebrnego ekranu. Wśród aukcyjnych rarytasów znajdzie się Rolls Royce Phantom I Ascot Tourer z 1929 r., który „wystąpił” obok Roberta Redforda i Mii Farrow w filmie „Wielki Gatsby” (1971r. ) F. Scotta Fitzgeralda. Grający Jay’a Gatsbiego Redford, musiał przygotowując się do roli nauczyć się prowadzić tak zabytkowy samochód. W zadaniu pomógł aktorowi właśnie Ted Leonard i jak z dumą podkreśla, odtwórcy Gatsbiego bardzo się ta jazda podobała. Szacuje się, że cena wywoławcza tego automobilu wyniesie 150 000 – 200 000 dolarów.

Packard Darrin convertible 1938r.
fot. artknowledgenews

Kolejną perełką na aukcji będzie z pewnością kabriolet z 1938 r. – Packard Darrin (szacowana cena 175 000 – 250 000 dolarów). Pożądany nie tylko ze względu na to, że jest to jeden z najwcześniejszych projektów Packarda projektowanych  przez Howarda 'Dutcha’ Darrina, ale również dlatego, że jego właścicielem był Clark Gable, ogromny miłośnik samochodów tamtych czasów.

Kolejnym Packardem wystawionym na aukcji ma być 136 Single Eight Sport Model (cena wyjściowa
30 000 – 40 000 dolarów), z kolekcji słynnej pisarki Edith Wharton. Autorka „Wieku niewinności” posiadała swój samochód od nowości.

Innymi wisienkami na torcie aukcyjnym będą z pewnością: Rolls-Royce Silver Ghost (cena wywoławcza 200 000 – 300 000 dolarów) Thomasa Woodrowa Wilsona – 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych i jednocześnie laureata pokojowej nagrody Nobla oraz urocza, motoryzacyjna ikona lat 20. Auburn Boattail Speedster z 1928 r. (szacunkowo kosztująca 175 000 – 225 000 dolarów).

– Ted Leonard jest dobrze znanym entuzjastą i użytkownikiem swojej kolekcji samochodów. Zbierając ją poprzez lata, zgromadził niezwykłe samochody należące do słynnych właścicieli. W obecnych czasach byłoby niezwykle trudno do nich dotrzeć, by móc posiąść tak cenne egzemplarze. To niewątpliwie niezwykła okazja kolekcjonerska – podsumował zbiór Rupert Banner, aukcjoner nadzorujący sprzedaż na aukcji.

Aukcja odbędzie się 7 czerwca w Roger Sherman Baldwin Park (Greenwich Harbor CT).
Więcej informacji na www.bonhams.com/greenwich

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

No tak piekne furki z historia i dusza a na swiecie kryzys. Ech nie dla mnie takie smaczki.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Po co ci smaczki, gdzie do takiego grata kupisz dobre alu?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

No tak piekne furki z historia i dusza a na swiecie kryzys. Ech nie dla mnie takie smaczki.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Po co ci smaczki, gdzie do takiego grata kupisz dobre alu?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze