Zostań kierowcą rajdowym z Lenovo i RMF 4Racing Team

Lenovo Polska oraz zespół off-roadowy RMF 4Racing Team zapraszają do konkursu. Zabawa potrwa do 20 sierpnia, a wielki finał zostanie rozegrany 30 sierpnia 2013 roku. Zwycięzca zasiądzie na początku września za kierownicą auta rajdowego i stanie do walki w jednym z najważniejszych wyścigów off-roadowych w Polsce - Baja Challenge.

Jak zostać kierowcą?

Wystarczy wziąć udział w grze dostępnej na profilu facebookowym Lenovo Polska: https://www.facebook.com/LenovoPolska lub RMF4rt: www.facebook.com/RMF4rt . Wejdź na https://apps.facebook.com/rajd-terenowy i rywalizuj z innymi uczestnikami. Zwycięzca przez 3 dni rajdu Baja Challenge wraz z zawodnikami będzie uczestniczyć w odprawach, naradach, wspólnych opisach road-booków i życiu zespołu.

Najważniejsze zasady (całość dostępna w aplikacji konkursowej):

  • przejedź jak najszybciej trasę konkursową,
  • wymyśl hasło promujące zespół RMF4rt,
  • graj często, aby utrzymać pozycję w pierwszej 100,
  • spośród haseł osób z pierwszej setki wybierzemy 5 najlepszych. Te osoby zmierzą się w wielkim finale w bazie zespołu.

 

W ramach nagrody organizatorzy zapewniają:

  • specjalistyczne szkolenie dla kierowcy,
  • doskonały samochód wyścigowy,
  • wsparcie profesjonalnego pilota w trakcie rajdu,
  • niezapomniane wrażenia.

 

 

Najnowsze

Zafira w Zafirze urodzona

Lyla May Stokes urodziła się na tylnym siedzeniu Opla, wiozącego jej mamę do szpitala. Z tej okazji zyskała nietypowe trzecie imię – Zafira, na cześć rodzinnego samochodu.

Jeszcze sto lat temu takie wydarzenie byłoby źródłem wstydu: Lucy Maud Montgomery w swoim „Dzbanie ciotki Becky” przywołuje casus „biednej Pawłowej Dark” która „urodziła dziecko na szosie” (konkretnie w Fordzie wiozącym ją na porodówkę), ściągając hańbę na cały klan Darków. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło: rodzice Lyly nie tylko nie zamierzają chować się po kątach, ale nawet nazwali córeczkę na cześć niezwykłych okoliczności jej narodzin. Lyla May Zafira jest już z mamą Corin w domu w Londynie, wraz z tatą i rodzeństwem: czteroletnim Liamem i dwuletnią Freyą. Miejscowy dealer Opla obdarował rodzinę bukietem kwiatów i zobowiązał się do bezpłatnego przeglądu pojazdu w ramach urodzinowego prezentu.

Taki bukiet dostały dwie panie Stokes od przedstawiciela Opla
fot. Opel

Najmłodsza latorośl Stokesów miała szczęście, że akurat taki model Opla znajdował się w rodzinie. Jej trzecie imię mogłoby brzmieć kuriozalnie, gdyby urodziła się w Oplu Mokka, Combo albo… Adam.

Najnowsze

Pechowy wyścig Daniki Patrick

Podczas niedzielnego wyścigu Coca-Cola 600 doszło do kolizji, w wyniku której rozbili się Danica Patrick i Brad Keselowski. Nic poważnego się nie stało, niemniej sprawca wypadku z pewnością usłyszy parę ostrych słów...

… a to dlatego, że jest nim chłopak Daniki, Ricky Stenhouse jr. Kiedy twój chłopak uderza na torze bolid, w którym jedziesz, i ostatecznie lądujesz przez to na 29. miejscu, nawet święty by się chyba nie powstrzymał od rzucenia kilku ostrzejszych uwag!

Winę za wypadek wziął na siebie Keselowski, ale na filmie widać, że to nie on był bezpośrednim sprawcą. W zasadzie widać, że był najbardziej poszkodowany ze wszystkich…

Najnowsze

Dzień Dziecka z Warszawską Giełdą Motocyklową

W najbliższą sobotę (1 czerwca) przy ulicy Jagiellońskiej 69 w Warszawie odbędzie cykliczna impreza adresowana do wszystkich chcących poznać świat jednośladów oraz spędzić sobotę w atmosferze rodzinnego, motocyklowego pikniku.

W miniony weekend na przeszkodzie stanęła pogoda, miejmy nadzieję, że tym razem dopisze. W programie wydarzenia znalazły się m.in. pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu profesjonalistów (Ernest Komorowski & Krystian Jóźwiak), zapewniające dużą dawkę adrenaliny. Odbędą się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej (z pozoracją wypadku motocyklowego). Każdy z uczestników będzie mógł nauczyć się, jak prawidłowo postępować udzielając pomocy ofiarom wypadku.

fot. materiały organizatora

Będzie okazja udoskonalić swoją technikę jazdy motocyklem pod okiem instruktora oraz zobaczyć, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odpowiedni ubiór motocyklisty. Dzięki firmie RetBike będziemy świadkami tego, co dzieje się ze strojem motocyklisty podczas wypadku (słynne darcie RetBike’a).

Z okazji Dnia Dziecka zaś na placu stanie dmuchany zamek, a każde dziecko będzie mogło skorzystać z malowania twarzy. Będą również liczne konkursy i zabawy zaplanowane z myślą o najmłodszych.

Najnowsze

Marge Charlton, pionierka z Arizony

Marge Charlton z Tempe w Arizonie ma obecnie 91 lat. Na udział w wyścigach samochodowych zdecydowała się jako 39-latka, kiedy została babcią. Miała swoją porcję sukcesów i dziś życzy ich wszystkim kobietom-zawodniczkom.

W swoim debiutanckim wyścigu zostawiła resztę stawki daleko z tyłu i w pięknym stylu zdobyła pierwsze miejsce. W świecie, w którym kobiety rzadko kiedy odważały się rywalizować z mężczyznami i szukać szczęścia za bezpiecznym progiem domu, była ewenementem. Rodzina sarkała i patrzyła na nią krzywo, podobnie jak znajome i sąsiadki. Nie przejmowała się tym, podobnie jak wtedy, gdy uparła się skończyć studia i zrobić dyplom, chociaż wszyscy wokół mówili, że mężatce z dzieckiem do niczego nie jest to potrzebne, wytykali, że ma kiepski słuch i że sobie nie poradzi. Bezwarunkowe wsparcie miała zawsze w mężu. On rozumiał i szanował jej pasję. Odkładał cierpliwie pieniądze, by kupić jej samochód z prawdziwego zdarzenia i był z niej dumny.

Marge Charlton
fot. materiały prasowe

Marge dawała upust swojej pasji przez ponad dziesięć lat. W końcu zrezygnowała z czynnych występów, ale w niczym nie zmniejszyło to jej uwielbienia dla motosportu. Wprowadziła nawet w sąsiedztwie tradycję: grupa przyjaciółek spotykała się, by śledzić wyścigi i głośno kibicować.

Doskonale rozumie, co czują dziewczyny stające dziś w szranki z mężczyznami i marzące o sukcesie. Po trosze nawet zazdrości tym, które ustawiają się na starcie Indianopolis 500. Jej się to nigdy nie udało. Ale mimo zazdrości, trzyma za nie kciuki z całej siły. Chce, żeby odniosły sukces. I może nawet do końca nie zdaje sobie sprawy, jak wielką jest inspirację – ona, 91-letnia prababcia z Arizony, która nigdy nie zawahała się stanąć do walki o to, w co wierzyła.

Najnowsze