Znamy ceny nowego Opla Corsy

Miesiąc po debiucie w pełni elektrycznej wersji Corsy, ruszają zamówienia na wersje benzynowe oaz wysokoprężną. Auto dostępne będzie w czterech wersjach wyposażenia

Opel Corsa szóstej generacji będzie dostępny z zupełnie nową gamą silników. Klienci będą mieli do wyboru jednostki benzynowe 1.2 o mocy 75 KM do 130 KM. Jedyny diesel ma pojemność 1.5 i moc 102 KM. Model, w zależności od wersji silnikowej, jest dostępny z pięciobiegową lub sześciobiegową przekładnię manualną, a także w wariancie z ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

Nowa Corsa oferowana będzie w czterech wersjach wyposażenia. W bazowym wariancie z silnikiem 1.2 o mocy 75 KM dostępna jest od 49 990 zł. Nawet w wersji podstawowej mały Opel ma na pokładzie systemy wspomagające, obejmujące na przykład system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający, tempomat z ograniczeniem prędkości, asystenta pasa ruchu i rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości.

W wersji Edition (od 54 950 zł) dodano najpopularniejsze opcje wyposażenia dodatkowego, wyposażenie w Corsie Elegance (od 60 850 zł) ma zapewnić jak największy komfort, a Corsa GS Line (od 66 150 zł) oferuje dodatkowe elementy akcentujące sportowy charakter samochodu. Takie podejście do wersji wyposażenia, które po raz pierwszy zastosowane jest w Corsie, wkrótce obejmie również inne modele Opla.

W nowej Corsie producent oferuje technologie i systemy wspomagające, które klienci znają tylko z pojazdów wyższych klas. Jednym z przykładów są adaptacyjne matrycowe reflektory IntelliLux LED, które Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów. Osiem elementów LED, sterowanych przednią kamerą nieustannie dostosowuje wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i do warunków otoczenia.

Systemy wspomagające, takie jak system rozpoznawania znaków drogowych lub radarowy tempomat adaptacyjny oraz sterowany czujnikami system ochrony bocznej, oferują zauważalne wzmocnienie bezpieczeństwa. Ten ostatni system ostrzega o zagrożeniu zetknięcia boków samochodu z przeszkodami (np. słupkami, ścianami) podczas manewrów wykonywanych z prędkością poniżej 10 km/h. W ofercie znajduje się również system monitorowania martwego pola oraz różne systemy wspomagające parkowanie – od czujników parkowania aż po panoramiczną kamerę cofania 180 st. Corsa po raz pierwszy jest też dostępna z asystentem pasa ruchu. Jeżeli system wykryje niezamierzoną zmianę pasa ruchu, ostrzega on kierowcę migającą kontrolką i wibracjami kierownicy zachęcającymi do korekty toru jazdy.

Oferta rozwiązań multimedialnych w nowej Corsie obejmuje m.in. systemy Multimedia i Multimedia Navi z 7–calowym kolorowym ekranem dotykowym oraz flagowy Multimedia Navi Pro z 10‑calowym ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości. Ponadto w Corsie jako opcja dostępna będzie także nowa usługa telematyczna „OpelConnect”. Navigation Online z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i aktualnymi cenami paliwa oraz bezpośrednie połączenie z pomocą drogową w razie awarii i połączeniami alarmowymi mogą być bardzo przydatne podczas dalszych podróży.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze