Złośliwym zachowaniem mógł doprowadzić do karambolu

Od kierowców, którzy jadą bardzo szybko często bardziej niebezpieczni są tacy, którzy robią coś złośliwego, na przykład gwałtownie hamują bez powodu.

Prowodyrem całej sytuacji był kierowca Volkswagena Golfa, który jechał bardzo szybko i próbował robić slalom między innymi samochodami. Został zablokowany przez dwa prawidłowo jadące auta, ale kierowca poruszający się lewym pasem ustąpił mu miejsca tak szybko, jak tylko mógł.

Osobnik jadąc Golfem musiał uznać, że nie jest to żadna okoliczność łagodząca. Przecież on musiał na chwilę zwolnić! Zaraz po tym, jak wyprzedził oba auta, zjechał na prawy pas i gwałtownie zahamował, zmuszając pozostałych kierujących do awaryjnego hamowania i omal nie doprowadzając do karambolu.

Najnowsze

Kierowca bezmyślnie podłożył się policji

Niecierpliwość na drodze i poczucie bezkarności prowadzi często do niebezpiecznych sytuacji. Tym razem kara pojawiła się natychmiast.

Przez pewną miejscowość jadą dwa BMW i Mini między nimi. Jadą pomału – co chwilę jest zakręt, skrzyżowanie, przejście dla pieszych. Kierowcy w Mini szybko się to znudziło i wyprzedził jadące przed nim auto, nie zważając na ciągłą linię i zbliżający się z naprzeciwka samochód.

Wyobraźcie sobie jakie musiało być jego zdziwienie, kiedy po dosłownie kilku sekundach okazało się, że wyprzedził nieoznakowany radiowóz! Ciekawe jak tłumaczył swoje zachowanie policjantom.

Najnowsze

Policja inwestuje w auta elektryczne

Cztery samochody elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z pierwszych w Polsce radiowozów na prąd skorzystają funkcjonariusze ze Szczecina i Szczecinka.

Szczecińskich policjantów będzie można niedługo zobaczyć w Nissanach Leafach. Jeden z nich zostanie przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywany do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a z kolejnych skorzystają policjanci Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Szczecinku. Oprócz samochodów zostały kupione trzy naścienne stacje ładowania.

Wśród nowych radiowozów jest też Nissan e-NV200, który będzie wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP między innymi w ramach służby patrolowej. Nowe auta będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych.

Koszt zakupu aut oraz stacji ładowania to 670 tysięcy złotych, z czego ponad 470 tysięcy to środki przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. To już kolejna inwestycja w „elektryki”, którą dofinansował Fundusz. Do tej pory wsparł zakup 21 pojazdów elektrycznych i 9 stacji ładowania, za w sumie 3 mln zł (w tym prawie 2 mln zł dofinansowania).

Najnowsze

Pechowy łuk dla Fiata Pandy

Nagranie pokazuje jak w sytuacji, w której nie widać żadnego zagrożenia, można doprowadzić do kolizji.

Fiat Panda jechał szybciej od samochodu z kamerą, ale trudno powiedzieć, aby znacząco przekraczała prędkość. Droga była poza tym pusta, równa, może lekko wilgotna, ale zbliżający się łuk nieprzesadnie ostry.

Pomimo tego, Fiat nagle wpadł w poślizg i uderzył przodem w barierki. Jak sądzicie, co było przyczyną tej kolizji? Śliska nawierzchnia w tym miejscu? Łyse opony w Pandzie? Piszcie.

Najnowsze

Jak wyprzedzać na autostradzie – film instruktażowy

W sieci pojawiło się nagranie z autostrady A1 pokazujący nieprawidłowe zachowanie podczas wyprzedzania oraz krótka instrukcja jak, według autora, powinno się ten manewr wykonywać.

Wideo zaczyna się od sytuacji, w której autor dogania dwie wyprzedzające się ciężarówki i czeka aż zakończą manewr. Podkreśla przy tym, że ze względów bezpieczeństwa zachowuje od nich znaczny odstęp. Po chwili pojawia się bus, którego kierowca siada na zderzaku auta z kamerą, za nic mając sobie względy bezpieczeństwa.

Później autor nagrania pokazuje wcześniejszą sytuację, kiedy to on wyprzedzał inne pojazdy, odpowiednio wcześnie rozpoczynając manewry i zachowując spore odstępy. Też jeździcie w taki sposób po autostradzie? A może macie inny styl jazdy?

Najnowsze