Złombol 2015 - z Katowic do włoskich Alp

Złombol 2015 - z Katowic do włoskich Alp
Jeszcze kilka lat temu liczbę startujących można było policzyć na palcach jednej ręki, a dziś to rekordowa impreza licząca prawie 400 aut, które nie mają rekordowych osiągów ani wartości. Złombol 2015 ruszył z Katowic i zakończył trasę po czterech dniach we Włoszech

W tegorocznej edycji imprezy Złombol wystartowało prawie 400 maszyn, które zostały wyprodukowane w krajach socjalistycznych. Wiekowe maszyny ruszyły z Katowic przez Czechy, Szwajcarię, Lichtenstein oraz Austrię. Meta została zdobyta po czterech dniach we włoskich Alpach.

Cel imprezy każdego roku jest bardzo szczytny. Uczestnicy zbierają na prezenty dla dzieci ze śląskich domów dziecka. Każda ekipa startująca imprezie udostępnia swoją karoserię dla reklamodawców, którzy przekazują środki na wspomniany wyżej cel. W zeszłym roku udało się uzbierać prawie 700 tys. złotych. W tym roku organizatorzy szacują datki na co najmniej 650 tys. zł. Jednak ta suma może jeszcze wzrosnąć.

Więcej informacji na temat tegorocznej imprezy znajdziecie na stronie internetowej Złombol 2015.

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.