Żeńska ekipa startuje w 8-godzinnym wyścigu w Brnie

Żeńska ekipa startuje w 8-godzinnym wyścigu w Brnie

22 października 2015
8h Le Brno 2015 to 8 godzinny wyścig, który należy do serii wyścigów długodystansowych Le Series, organizowanych na różnych torach w Czechach. Przyciąga wielu ochotników nie tylko z kraju organizatora ale i ościennych, a także z Wielkiej Brytanii. W tym roku swój udział potwierdziła żeńska ekipa w składzie Ewa Kolondra, Ewelina Stec, Dagmara Lewandowska, Lena Pistekova oraz Marta Wiśniewska.
Loading module...

Dziewczyny będą po raz pierwszy startować i nie mają doświadczenia w jeździe na torze. Nie będą traktowane jednak ulgowo, jadą na takich samych zasadach jak wszyscy uczestnicy wyścigu. Wyścig przeprowadzany jest od początku do końca dokładnie tak, jak w wyższych seriach wyścigowych, włącznie ze startem na okrążenie formujące z pól startowych oraz lotnym startem do wyścigu.

- Jedziemy wraz z RacingEvents.pl i Kumiega Racing. RacingEvents.pl przygotowało dla nas samochód BMW 330i E46. Auto wyposażone w trzy litrowy silnik ma 240 KM, a jego przyspieszenie do 100 km/h to 6 sek. Ma manualną skrzynię biegów o krótkich przełożeniach; ich zestrojenie jest dobierane do konkretnego toru. Auto ma też sportowe hamulce Carbone Lorraine, profesjonalne zawieszenie KW Competition 2 way oraz szperę. Naszym instruktorem jest Vice Mistrz Polski w wyścigach samochodowych Maciej Kopański, obecnie instruktor Tor Poznań Track Day PS - opowiada Marta Wiśniewska.

RacingEvents.pl to wynajem samochodów wyścigowych, organizacja wyjazdów na tory wyścigowe w Polsce i Europie, na wyścigi amatorskie i track day.

Kumiega Racing Club został założony w 2009 roku przez Jeffa ALSON'a i Michała Kumiegę, po to by udostępnić profesjonalnie przygotowane samochody, wszystkim którzy kochającym wyścigi.

Trzymamy kciuki za dziewczyny!

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!