Żegnaj Honda

Honda Motor Company Ltd. i Ross Brawn oficjalnie potwierdzili, że podpisano umowę w sprawie byłego  Honda Racing F1 Team. Ze skutkiem natychmiastowym japoński producent samochodów przekazuje własność zespołu w ręce Rossa Brawna, szefa Brawn GP Formula One Team.

„Ostatnie miesiące były bardzo trudne , ale dzisiejszy dzień przynosi zadowalającą konkluzję wytężonych wysiłków podejmowanych w celu zapewnienia przyszłości zespołowi ” – tak Ross Brawn podsumował  trzymiesięczną batalię o utrzymanie zespołu na torach F1.

Szef nowonarodzonejgo Brawn GP poinformował także, że Mercedes-Benz, z siedzibą w Brixworth, w Wielkiej Brytanii, będzie dostarczać silniki FO108W Formula One dla zespołu. Jak się spodziewano, kierowcami pozostaną Jenson Button i Rubens Barrichello, jeżdżący od kilku sezonów dla Hondy. Ross Brawn w swoim oficjalnym oświadczeniu podziękował wszystkim, którzy wspierali ekipę w jej dążeniach, szczególnie wyróżniając motywację załogi siedziby w Brackley, Mercedes – Benz Motorsport, FIA, BERR (Department for Busines, Enterprise and Regulatory Reform), Bridgestone, partnerów i fanów. Wyraził także żal, że po wielu latach współpracy z firmą Honda, dalsza kooperacja okazała się niemożliwa.

Hiroshi Oshima odpowiedzialny za komunikację i sport motorowy w Honda Motor Co. Ltd. powiedział, że od momentu oficjalnego wycofania się zespołu z wyścigów Formuły 1, firma przeprowadzała szereg różnego rodzaju analiz i dyskusji aby zachować możliwość udziału Honda F1 Racing Team w mistrzostwach. Podkreślił swoje zadowolenie, iż zespół mógł zostać sprzedany Rossowi Brawnowi.
Brawn GP zamierza w poniedziałek, 9 marca rozpocząć testy w Barcelonie, a następnie przenieść się 15 marca na tor w Jerez.

Strona zespołu Brawn GP http://www.brawngp.com/

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze