Zegar Enzo Ferrari

Choć każdy zegar odmierza czas tak samo, są takie które robią to w sposób specjalny. W atmosferze luksusu i ze znaczkiem Maranello milej się starzeć.

,
fot. Autoblog

Na początek statystyki – 2,5 metra wysokości, metr szerokości, rok produkcji: 2003. To nie parametry samochodu, a wymiary ulicznego zegara sygnowanego imponującym w swej wielkości logo Ferrari Enzo.

Olbrzymi zegar można teraz kupić na eBay’u. Ekstrawagancki gadżet poza swoją wielkością, ostrym żółtym kolorem i klasycznym, zgrabnym kształtem zwraca uwagę mnogością logo producenta z Maranello. Nikogo nie ominie fakt, kto jest „partnerem” odmierzacza czasu. Partner rzeczywiście jest chlubny, ale zegar niczym nie różni się od zwykłego chronometru. 12 godzin, 60 sekund w minucie, 60 minut w godzinie – standard.

Niestandardowa jest tylko cena wynosząca ponad 10 tysięcy złotych. Czy jedna z was skusiłaby się na taki zegar i czy potraktować go w domu jako zwykły czasomierz, a może pobawić się w aranżację oryginalnego wieszaka na nasze ubrania?

 

Najnowsze

Konkurs fotograficzny rozwiązany!

3 nagrody główne oraz 2 nagrody - wyróżnienia związane z zebraną liczbą głosów internautów oraz 5 upominków za jakość i pomysł trafi w ręce kobiet, które nadesłały najciekawsze zdjęcia na konkurs fotograficzny. Dowiedz się, czy zwyciężyłaś!

fot. Motocaina

W konkursie fotograficznym, w którym do wygrania były trzy nagrody główne oraz jedna za kreatywność, pojawiło się mnóstwo świetnych zdjęć.

Sponsorzy konkursu: Motocaina oraz producent dermokosmetyków marek Iwostin i Elixine wspólnie uznali, że nagrodzą za liczbę zebranych głosów w sumie 5 kobiet:

 

1 miejsce „Spójrz mi głęboko w oczy” fot. z archiwum Karoliny Okońskiej – 1049 głosów
2 miejsce „Letnia przygoda” fot. z archiwum Ady Zalewskiej – 818 głosów
3 miejsce „Rajdowe siostry” fot. z archiwum Karoliny Matuszewskiej – 587 głosów

Wymienione wyżej osoby otrzymają nagrody: auto-moto gadżety oraz kosmetyki marek Iwostin i Elixine wyszczególnione tutaj.

Nagrody – wyróżnienia otrzymają
4 miejsce „Kolorowe szaleństwo” fot. z achiwum Mileny Wolskiej – 450 głosów
5 miejsce „Z ciężką maszyną gąsienicową – BAT. Zdjęcie zrobione podczas zlotu Pojazdów Militarnych w Północnych Niemczech” fot. z archiwum Magdy Klamczyńskiej – 302 głosy

Upominki za jakość i pomysł na zdjęcie otrzymają:
1. Aga Tarasiewicz za zdjęcie: „Zdjęcie na nasze zaproszenia ślubne. Wyjątkowo pozwoliłam prowadzić narzeczonemu, tu welon wygrał”
2. Ola Bienek za zdjęcie „W Porsche 911 Carrera 4 S”
3. Marta Gajos za zdjęcie „Thunderstruck”
4. Basia M za zdjęcie „Po pracy w warsztacie”
5. Anna Dudek za zdjęcie: „Kobieta w motoryzacji”

Wszystkim zwycięzczyniom serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie na mail redakcja@motocaina.pl adresów, na które mamy wysłać nagrody i upominki.

Ze względu na próby oszustwa (sztucznego nabijania głosów), do ostatecznego rozrachunku nie zakwalifikowały się trzy zdjęcia. Zgodnie z zapowiedziami zostały one usunięte z rankingu.

 

Najnowsze

Race Day w Słomczynie

Chcesz się sprawdzić na torze? Nauczyć prawidłowego toru jazdy na profesjonalnym obiekcie. Już w przyszły weekend możesz spróbować swoich sił podczas Race Day w Słomczynie.

UniDreams zaprasza na Race Day – imprezę dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas, posiada własne auto, prawo jazdy i chce sprawdzić oraz doskonalić swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu. W trakcie imprezy można skorzystać z instruktarzu prawdziwych kierowców rajdowych i wyścigowych. Wystarczy przyjechać w 8 maja na tor rallycrossowy w Słomczynie k/Grójca, by sparwdzić swoje możliwości!

Race Day odbywa się cyklicznie raz w miesiącu, w sobotę, zgodnie z poniższym harmonogramem i kalendarzem:

fot. Unidreams

9:30 – 15:00 – odbiór administracyjny
10:00 – 17:00 – jazdy testowe

08 maja
12 czerwca
03 lipca
07 sierpnia
04 września
09 października

Warto wiedzieć:
– auta muszą być sprawne technicznie (nie przewiduje się badania kontrolnego, ale organizator ma prawo nie dopuścić samochodu do jazd testowych);
– obowiązkowe wyposażenie: kaski, obuwie sportowe, zalecane rękawiczki (homologacja na odzież nie jest wymagana)
– gaśnice

Uczestnicy / wpisowe:
– panowie – 150 zł
– panie – 100 zł
– osoby towarzyszące (pasażer)- 50 zł
– wynajęcie instruktora 1 godzina – 100 zł

Więcej informacji na www.unidreams.com

Najnowsze

Justyna Kowalczyk wybiera Mercedesa GL

Do największego offroadera Mercedesa przesiądzie się wkrótce polska Mistrzyni Olimpijska w biegach narciarskich. Specjalnie skompletowany Mercedes GL będzie służył polskiej sportsmence od czerwca.

fot. Daimler

Justyna Kowalczyk wybrała model z napędem 4MATIC, największy w ofercie producenta ze Stuttgartu.  Do momentu odbioru auta narciarka będzie jeździć innymi modelami Mercedesa, także wyposażonymi w napęd na cztery koła 4MATIC.

– Jeżdżąc od wielu lat samochodami marki Mercedes-Benz, przekonałam się, że są bezpieczeczne, komfortowe i nigdy nie zawodzą. Dotąd podróżowałam nimi tylko wraz ze swoim zespołem, teraz nadszedł czas na bardziej prywatne jazdy. Naturalny wybór padł na markę z gwiazdą na masce, ponieważ niezawodność i poczucie bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze. Bycie sportowcem zmusza mnie do ciągłych podróży, a samochód z napędem na cztery koła ułatwi mi bezstresowe dotarcie do celu, co w znacznym stopniu wpływa później na komfort psychiczny na zawodach i tym samym na osiągane rezultaty. Przyznam się, że w duszy jestem małą dziewczynką, która kocha duże samochody, dlatego wybrałam GL-a, w kolorze czarnym – mówi Justyna Kowalczyk, potrójna, w tym złota, medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

Do czego wsiądzie Justyna?
Klasa GL 4MATIC to 5 lub 7 osobowe auto, z wnętrzem porównywalnym z Klasą S. GL wpisuje się w koncepcję ochrony użytkowników PRE-SAFE, dzięki której automatycznie przygotowuje pojazd na ewentualne zderzenie, zabezpieczając pasażerów przed skutkami wypadku. Auto wyposażono m.in. w układ napędu na wszystkie koła 4MATIC, montowane standardowo zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC oraz adaptacyjny system tłumienia drgań (Adaptive Damping System, ADS). Samochód dobrze sobie radzi zarówno na szosie, jak i w terenie. 

O napędzie 4MATIC
Mercedes-Benz w stosowaniu napędu na cztery koła posiada już 103 lata doświadczenia. Pierwszym osobowym samochodem, który posiadał tą technologię był „Dernburg Wagen” z 1907 r. zaprojektowany przez Paula Daimlera. Producent ze Stuttgartu oferuje obecnie ponad 50 różnych wersji z napędem na cztery koła w ośmiu różnych klasach. Najnowsze napędy 4MATIC stosowane są w odpowiednich wersjach w takich modelach jak Klasy: C, GLK, E, S, CL, R, ML, GL. Potrafią zapewnić dzięki kompaktowym rozmiarom i niskiej wadze odpowiedni dla Mercedesa komfort, bezpieczeństwo i dynamikę.

Najnowsze

Przezroczysty Nissan – film

Po idealnych dla kobiety wynalazkach: pudrze transparentnym i makijażu transparentnym, pora na transparentny samochód. Przezroczysty Nissan 370Z jest wynalazkiem edukacyjnym. Dzięki niemu możemy lepiej zaobserwować, po co w samochodach olej.

Dobrych marketingowych pomysłów nigdy dość, dlatego specjaliści z firmy Shell wpadli na proste i zarazem bardzo ciekawe rozwiązanie, jak pokazać przeciętnym zjadaczom chleba i tym, którzy swój samochód tylko tankują, a nigdy nie zajrzeli pod jego maskę, po co w aucie olej i do czego on służy.

Aby dokładnie to zaprezentować stworzono przezroczysty samochód. Po rozmontowaniu oryginalnego Nissana 370Z z silnikiem V6 konstruktorzy Shell’a wyprodukowali wierne kopie jego 2000 elementów pozostawiając tylko oryginalne, a tym samym nieprzezroczyste światła i opony. Prześwitujący silnik zyskał aż dwukrotnie na swojej wielkości, aby móc lepiej uwidocznić obieg oleju. Choć pewnie trudno w to uwierzyć, 30-sekundowy spot naprawdę trzyma w napięciu.

Zobaczcie jak przygotowywano spot i przezroczystego Nissana. 

Najnowsze