Zawodniczki w Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki

Już w piątek o godz. 20.30 honorowym startem z cieszyńskiego rynku rozpocznie się 40. Rajd Cieszyńska Barbórka, która jest ostatnią rundą Rajdowego Pucharu Polski. Tym razem na rajdowych odcinkach wystąpi pięć zawodniczek.

Odcinki zlokalizowano w gminach Goleszów, Skoczów, a pogoda w poprzednich edycjach rajdu, często podnosiła poprzeczkę rywalizacji. Metę zawodnicy osiągną w sobotę o godz. 15.00, a uroczyste rozdanie nagród jest planowane na godz. 19.00. Lista zgłoszeń RPP liczy sobie 62 załogi, a dodatkowo przy okazji tej imprezy rozegrany zostanie Rajd Okręgowy dla amatorów (dodatkowe 25 załóg).

Rajd ten rozstrzygnie tytuły mistrzowskie w sezonie 2014, także emocji na trasie nie zabraknie, a dodatkowo będzie to ostatni rajd w historii tego cyklu, gdyż PZM zapowiada nowe regulaminy i spore zmiany na sezon 2015. 

Z numerem 18 na rajdowe odcinki wyjedzie Opel Astra GSI z rajdową parą na pokładzie – Przemkiem i Basią Gosztyła:

– Rajd Barbórki Cieszyńskiej jest chyba naszym ulubionym rajdem – wymagającym, trudnym technicznie, ale i sprawiającym mnóstwo frajdy! Szkoda, że rajd prawdopodobnie zniknie z kalendarza w związku z planowanymi zmianami. W tym roku niestety nie mieliśmy okazji powalczyć w RPP, bo udało się wystartować tylko w Rajdzie Wisły, więc jedziemy bardziej rekreacyjnie. Traktujemy tą ostatnią rundę -chyba trochę, jak pożegnanie z Rajdowym Pucharem Polski. Frekwencja w klasie również jest poniżej średniej, bo zgłosiły się tylko cztery załogi, ale myślę że pomimo tego, będziemy się świetnie bawić. Wszelkie prognozy wskazują na to, że opady śniegu nie są spodziewane, ale jednak ze względu na porę roku oraz lokalizację odcinków musimy być gotowi na wszystko. Zapraszamy do kibicowania i do zobaczenia na oesach  – mówi zawodniczka.

McLaren Elva zaprezentowany w Warszawie!

Z numerem 43 po małej przerwie w startach powraca Klaudia Temple za kierownicą Hondy Civic. Na prawym fotelu towarzyszyć jej będzie Jakub Wróbel:

– Podczas ostatniego rajdu w sezonie startuje z Jakubem Wróblem, a naszym celem jest obrona 2. miejsca w klasyfikacji sezonu. Tym razem w naszej klasie 9 zgłosiło się 7 załóg – najbardziej liczna obsada w sezonie! Także łatwo nie będzie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że pogoda na tym rajdzie bywa wyjątkowo nieprzewidywalna i trzeba się przygotować na problemy z doborem opon – mówi zawodniczka.

W tej samej klasie co Klaudia pojadą jeszcze dwie pilotki. Marta Momot towarzyszyć będzie Gracjanowi Grela w Hondzie Civic z numerem 46:

– Wybieramy się na Cieszyńską Barbórkę z pozytywnym nastawieniem i jesteśmy gotowi na dużą dawkę wiedzy, jaką powinniśmy zdobyć podczas tej imprezy. Zapowiada się całkiem ciekawy rajd z dość sporą konkurencją. Jest to mój 3-ci rajd drugoligowy, więc postaramy się wycisnąć z siebie więcej niż dotychczas. Oby tylko pogoda była dla nas łaskawa – jesteśmy gotowi praktycznie na każde warunki. Oby do mety! – podsumowuje pilotka.

Po pietach deptać Marcie będzie Wioletta Bajda u boku męża Grzegorza (Honda Civic VTI nr 47), a załoga zrobiła bardzo wiele, żeby start doszedł do skutku:

– Jakieś 10 lat temu miałam okazję taśmować odcinki w tym rajdzie i pamiętam, że ta czynność napawała mnie wtedy wielką dumą (śmiech). A w tym roku pojadę Cieszynkę i to jako 4-ty start w RPP, wow! Wszystko się może zdarzyć! (śmiech).Do samego końca nie było wiadomo, czy nie będziemy musieli zamknąć sezonu 2014 bliskim spotkaniem z barierą na Rajdzie Dolnośląskim, ale jedziemy! Wszystko dzięki wsparciu firm Rolab i Max-Now oraz dzięki wspaniałym przyjaciołom i ludziom pozytywnie zakręconym, bo dzięki nim udało się dopiąć budżet, DZIĘKUJEMY! W sumie ten start sponsoruje ok. 50 osób, więc warto zobaczyć oklejenie naszej Hanki (Hondy). To dla Was kochani – bardzo, bardzo, bardzo chcemy ten sezon zakończyć na mecie! I jeszcze chcemy żeby nie padało! – mówi z uśmiechem zawodniczka.

Nissan e-NV200 XL Voltia - elektryczny miejski furgon

A z numerem 52, także w Hondzie Civic, ale już w klasie historycznej – wystartuje Tomasz Bętkowski, któremu dyktować będzie Katarzyna Pytel-Majkowska:

– Z Tomkiem znamy się ze wspólnego serwisu na rajdach, ale nie mieliśmy jeszcze okazji jechać razem, więc to będzie dla nas pierwszy, wspólny start. Nie wiemy, czego możemy spodziewać się po sobie (śmiech), ale liczymy na dobry wynik! Dlatego prosimy naszych kibiców o gorący doping i życzmy sobie (i kibicom) dobrej pogody, bo jak wiemy Cieszyńska Barbórka zawsze lubi płatać figle w tym temacie – mówi zawodniczka.

Wszystkie informacje dotyczące rajdu i wyniki znajdziecie na jego oficjalnej stronie: http://barborkacieszynska.pl . A po rajdzie zapraszamy na kobiece podsumowanie rywalizacji na rajdowych odcinkach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze