Zawodniczki przed Rajdem Wisły 2013

Po 10 latach nieobecności do kalendarza RSMP powraca Rajd Wisły. Ciekawe i technicznie trudne oesy w okolicach Istebnej i Ustronia z pewnością ożywią rywalizację. W cyklu RSMP wystąpią 3 pilotki, a w RPP jedna kobieta za kierownicą.

Do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 46 załóg. Z numerem 15 na rajdowe odcinki w Lancerze Evo X wyjedzie Tomek Czopik, a dyktować mu będzie Magda Lukas. Tomek po zapoznaniu stwierdził, że uznawany za trudny Rajd Świdnicki w porównaniu do Wisły – był zabawą… Bo odcinki, które opisali na zapoznaniu są wąskie, bardzo kręte, z licznymi podbiciami i dziurami. Mamy na dzieję, że tym razem meta zostanie przez tę sympatyczną załogę osiągnięta.

Magda Lukas
fot. archiwum załogi

Kolejna załoga to zgrany już duet polsko-francuski: Aleksander Zawada i Cathy Derousseaux w Renault Clio z numerem 23. Kierowca przyznaje, że międzynarodowa współpraca w rajdówce się układa:

– Wystartuję z Cathy Derousseaux, z którą złapaliśmy świetny kontakt podczas pierwszej rundy. Dogadujemy się bardzo dobrze, a atmosfera w rajdówce jest wspaniała.

A Cathy dodaje:

– Jestem przekonana, że nie przyjechałam tu po czwarte miejsce w klasie (śmiech). Głównym celem jest meta, a także zbieranie doświadczenia z Aleksem i zespołem. Odcinki są bardzo szybkie.

Dodatkowo organizacja jest bardzo dobra, a konkurenci są przyjaźnie nastawieni i dobrze dogadują się z Aleksem.

Cathy Derousseaux
fot. archiwum załogi

Trzecia kobieta w roli pilota to Agnieszka Hankiewicz, która pojedzie w klasie historycznej (Renault Clio nr 41) z mężem Pawłem za kierownicą.

Klaudia Temple
fot. archiwum zawodniczki

A w cyklu RPP wśród stawki 48 zawodników wystartuje jedyna kobieta za kierownicą – Klaudia Temple w Hondzie Civic z numerem 144. Towarzyszyć i dyktować jej będzie nowy pilot:

– Tegoroczny Rajd Wisły pojadę z nowym pilotem. Ostatnio w wolnych chwilach wraz z Kamilem trenowaliśmy jazdę na opis – w związku z czym mam nadzieję, że już podczas zapoznania i samego rajdu wszystko zagra jak należy! Cieszę się niezmiernie z faktu, że w środę udało się trochę przetestować samochód. Wydaje mi się, że jesteśmy przygotowani jak nigdy! Odcinki pokonywane przez stawkę RPP są nam już po części znane z dwóch poprzednich edycji Rajdu Cieszyńskiej Barbórki. Przy aktualnych prognozach pogody wiemy, że możemy się spodziewać tutaj naprawdę wszystkiego… Konkurencja w tym roku jest naprawdę mocna, mam nadzieję, że uda nam się dołączyć do walki o podium w klasie i zarazem dobrze się bawić. Za możliwość startu dziękujemy firmom Auto-Fart Sklep Motoryzacyjny Myślenice, RacingShop.pl oraz F.H.U.P. Klama. Patronat medialny nad startami załogi objęły miasto-info.pl, „Sedno” oraz kfpr.pl – podsumowuje Klaudia.

 

Zapraszamy do spędzenia weekendu w rajdowej atmosferze, kibicowania i śledzenia aktualności na oficjalnej stronie zawodów – www.rajd-wisly.pl. Emocji z pewnością nie zabraknie! A RSMP.pl, oficjalny serwis Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zaprasza na relację live ze zmagań zawodników na stronie www.liversmp.pl.

Najnowsze

Wszyscy jesteśmy „Równi na drodze”

Po polskich drogach jeździ już ponad milion motocykli, jednakże miłośnicy dwóch kółek nie zawsze i nie dla wszystkich stanowią równoprawnych partnerów - uczestników ruchu drogowego.

Aby zachęcić kierowców samochodów jak i motocyklistów do bezpiecznego oraz kulturalnego poruszania się i koegzystowania na drogach, 16 maja rozpoczęła się kampania społeczna pod tytułem „Równi na drodze”.

Skierowana do wszystkich uczestników ruchu drogowego kampania jest organizowana przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego pod honorowym patronatem Komendy Głównej Policji. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez zwiększenie u kierowców samochodów świadomości obecności motocykli w ruchu drogowym, popularyzację nawyków poprawiających bezpieczeństwo motocyklistów, takich jak np. patrzenie w lusterka czy nie otwieranie drzwi w korkach, a także zbudowanie wśród motocyklistów odpowiedzialności za koegzystencję w ruchu drogowym z innymi pojazdami i przekonania o konieczności przestrzegania przepisów.

Statystyki pokazują, że od kwietnia do października wyraźnie zwiększa się liczba pojazdów
na drogach. Wynika to także z faktu, że w tym okresie trwa tzw. sezon motocyklowy.

Ciepłe dni to czas weekendowych wyjazdów za miasto, co sprzyja zasiadaniu za kółkiem większej liczby tzw. „niedzielnych kierowców”. Kampania propaguje pozytywne zachowania wśród wszystkich kierowców i zachęca do respektowania ogólnych zasad ruchu drogowego.

Billboardy promujące kampanię pojawią się w największych miastach Polski oraz
na autobusach komunikacji miejskiej.

Partnerem wspierającym jest Fundacja „Jednym Śladem”, która w swoich działaniach promuje pozytywny wizerunek motocyklistów, zachęca do zmiany zachowań oraz integracji wszystkich użytkowników dróg, w ramach podnoszenia bezpieczeństwa i redukcji liczby wypadków.

Kampania ma swoją stronę internetową www.rowninadrodze.pl oraz fanpage na Facebooku, gdzie na bieżąco będą zamieszczane ciekawostki i informacje o wszystkich wydarzeniach
z nią związanych. Akcja rozpoczęła się w połowie maja i potrwa do późnej jesieni.

Najnowsze

Z Jaguarem na Mille Miglia

Gwiazdy biorące udział w Mille Miglia pod auspicjami Jaguara wystąpiły w krótkim filmie dokumentującym te doświadczenia. Są wśród nich modelka Yasmin Le Bon i aktorka Hannah Herzsprung.

Mille Miglia (dosłownie “tysiąc mil”) był to legendarny wyścig wytrzymałościowy, odbywający się na drogach publicznych północnych Włoch w latach 1927-1957. W późnych lata 70. został wznowiony jako Mille Miglia Storica. Do wyścigu stają historyczne pojazdy, wyprodukowane przez 1957 rokiem.

W tym roku było tych pojazdów ponad 400, co jest rekordową liczbą. Dla gwiazd zaproszonych do udziału w wyścigu przez Jaguara oznaczało to niezłe wyzwanie, zwłaszcza że wśród amatorów tylko Jim Gianopulos i Bernard Kuhnt mogli pochwalić się wcześniejszym doświadczeniem.

Yasmin Le Bon i David Gandy
fot. Jaguar

W trzech Jaguarach XK120 zasiedli sir Chris Hoy, szkocki kolarz torowy, i Andy Wallace; Oscarowy aktor Daniel Day-Lewis i Jim Gianopulos, producent filmowy, model David Gandy i modelka Yasmin Le Bon.

Natomiast w sportowych Jaguarach C-Type zasiedli regionalny przedstawiciel Jaguara na Europę – Bernard Kuhnt i aktorka Hannah Herzsprung, kierowca Alex Buncombe i żużlowiec Chris Harris, jak również projektant Salvatore Ferragamo Jr. i Michael Quinn – prawnuk założyciela Jaguara, sir Williama Lyonsa.

“Nie ma drugiego takiego wyścigu” – skomentował supermodel David Gandy. „Koniecznie chciałem wziąć w nim udział, a chociaż warunki były trudne, a pogoda niezbyt sprzyjająca, to reakcje fanów na trasie i poczucie euforii, której doznaliśmy z Yasmin przekraczając linię mety były tego warte”.

Najnowsze

Kolejne spotkanie z Warszawską Giełdą Motocyklową

W sobotę 25 maja przy ulicy Jagiellońskiej 69 w Warszawie odbędzie się cykliczna impreza adresowana do wszystkich chcących poznać świat jednośladów oraz spędzić sobotę w atmosferze rodzinnego, motocyklowego pikniku.

Tym razem również nie zabraknie atrakcji. W programie wydarzenia znalazły się m.in. pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu profesjonalistów (Ernest Komorowski & Kamil Gryzio), zapewniające dużą dawkę adrenaliny.

Odbędą się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej (z pozoracją wypadku motocyklowego). Każdy z uczestników będzie mógł nauczyć się, jak prawidłowo postępować udzielając pomocy ofiarom wypadku.

Będzie można także podnieść swoje umiejętności doskonaląc pod okiem instruktora swoją technikę jazdy motocyklem oraz wziąć udział w licznych konkursach, przygotowanych przez organizatora, jak również zobaczyć, do jakiego stopnia ważny dla bezpieczeństwa jest odpowiedni ubiór motocyklisty. Dzięki firmie RetBike będziemy świadkami tego, co dzieje się ze strojem motocyklisty podczas wypadku (słynne darcie RetBike’a).

Najnowsze

Gwiazdy na starcie III edycji Rajdu Polski Kobiet

23 czerwca, czyli pierwszego dnia kalendarzowego lata rozpocznie się III edycja samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Celem imprezy jest walka z chorobami nowotworowymi u kobiet i promowanie wykonywania badań profilaktycznych. Podobnie jak w ubiegłych latach, inicjatywę wspierają gwiazdy i znani sportowcy. Motocaina ma przyjemność patronować temu wydarzeniu.

Twarzami tegorocznego Rajdu Polski Kobiet są Jagna Marczułajtis-Walczak i Wojtek Chuchała, a na starcie staną także Megumi Osugi Stepien, Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Ilona Adamska, Karolina Lampel – Czapka, Magda Modra, Kamila Rejman, Anna Jabłońka, Maciej Wisławski, Łukasz Byśkiniewicz, Mateusz Korobacz. Kilka znanych pań ma potwierdzić swój udział do końca maja.

Jagna Marczułajtis-Walczak
fot. materiały prasowe

Tegoroczna edycja wypełniona jest po brzegi atrakcjami. Ruszamy w sobotni poranek w samym sercu stolicy (ul. Karowa), by spędzić cały dzień na rajdowych zmaganiach. Trasa biegnie przez Warszawę i okoliczne miejscowości m.in. Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo, Chlewiska, Czersk i została ułożona w ten sposób, by każda załoga w bezpieczny sposób mogła ją przejechać i nauczyć się nowych technik prowadzenia auta. Pierwszy dzień Rajdu zakończymy uroczystą kolacją w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO w Starej Wsi, gdzie na uczestniczki czeka wiele niespodzianek. Drugi dzień Rajdu to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie na ul. Karowej. Podczas tych emocjonujących dni nie zabraknie także pokazów jazdy kierowców rajdowych – Wojtka Chuchały, Kamila Butruka oraz Maćka Wisławskiego.

Olga Bończyk
fot. materiały prasowe

Nie zapominamy o głównym celu jaki nam przyświeca – badaniach profilaktycznych. Uczestniczki oraz każda Kobieta, która zgłosi się w dn. 22-23 czerwca do Szpitala MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 oraz do  Centrum Onkologii w Warszawie ul. Roentgena 5 – będzie mogła wziąć udział w badaniach USG tarczycy, mierzeniu poziomu glukozy we krwi, mierzeniu ciśnienia, pomiarze wagi ciała, a także wykonać cytologię i mammografię. W dwóch pierwszych imprezach ogółem wzięło udział 128 Pań, przejechaliśmy rajdowo 574 km i wykonaliśmy podczas rajdów, a także pikników medycznych na terenie kraju w 2011 r.: 141 cytologii, 411 mammografii, 124 osoby oddało krew, w tym 28 osób zapisano do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku; w 2012 r.: 286 cytologii, 518 mammografii, 41 osób oddało krew, w tym 25 osób  zapisano do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku.

Lista zgłoszeń załóg zostanie oficjalnie zamknięta 8 czerwca, ale już teraz jest wypełniona niemal w całości. Wśród uczestniczek tegorocznej edycji nie brakuje debiutantek, jak i pań, które startowały w poprzednich edycjach imprezy. Swoją obecnością zaszczycą nas nie tylko gwiazdy, celebryci i znani sportowcy, ale również przedstawicielki Ambasady Japonii, która aktywnie wspiera III Rajd Polski Kobiet.

Plan III Rajdu Polski Kobiet:

I. Dzień 22. 06.2013r

Godz. 09:00        Warszawa ul. Karowa                    Start Rajdu

Godz. 09.15        Most Siekierkowski                       Próba sprawnościowa

Godz. 09.45        Szpital MSWiA                                  Badania

Godz. 10.30        Centrum Onkologii                         Badania

Godz. 12.45        Skierniewice                                     Próba sprawnościowa

Godz. 14.30        Nowe Miasto                                   Lunch, elementy Szkolenia z techniki jazdy – prowadzą instruktorzy Szkoły Jazdy Subaru

Próba sprawnościowa

„Grand Prix Subaru”

Godz. 19.00        DoJo Stara Wieś                              Próba terenowa

Meta I Etapu

Godz. 21.00        DoJo Stara Wieś                              Uroczysta Kolacja

I etap Rajdu to ok 300km trasy

II. Dzień 23. 06.2013r

Godz. 09.00        DoJo Stara Wieś                               Sesja zdjęciowa załóg

Godz. 09.30        DoJo Stara Wieś                              Start do II Etapu

Godz. 10.30        Piekło – Niebo                                 Zadanie

Godz. 11.20        Chlewiska                                          Muzeum

Godz. 13.50        Czersk                                                 Zamek

Godz. 15.00        Warszawa, Karowa                        Meta Rajdu

Godz. 16.00        Warszawa, karowa                         Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

II Etap Rajdu to ok 250km trasy

 

Więcej informacji: rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.

Najnowsze