Zawodniczki motocyklowe nominowane do nagrody AMA

Oto zawodniczki motocyklowe, które zostały nominowane do nagrody American Motorcyclist Association za rok 2013: AMA Athletes of The Year, która objemuje różne dziedziny sportów motorowych. Nagrody zostaną wręczone w połowie stycznia, podczas oficjalnego bankietu organizowanego przez AMA w Columbus w stanie Ohio.

Hannah Hodges

AMA zwraca uwagę na zawodników pełych pasji, o dużych umiejętnościach, którzy w minionym roku startowali w róznych dyscyplinach i odnieśli sukcesy. Nominowani do nagrody są nie tylko zawodnicy inwydywidualni czy kluby, ale także ogranizatorzy wydarzeń sportowych, działacze i dziennikarze motoryzacyjni.

Wśród zadowników, którzy mają szansę na nagrodę w kategorii National Championship Series jest Taddy Błażusiak – urodzony w Nowym Targu polski motocyklista, który święci triumfy w Stanach Zjednoczonych. Motocaina trzyma mocno kciuki za naszego człowieka w Ameryce.

Shawn Davidson

Pośród kilkunastu kategorii jest również taka, która dotyczy tylko i wyłącznie kobiet: AMA Female Racer of the Year, a nominowane są:

Chantelle Bykerk, klasa mistrzostw kobiet, AMA EnduroCross National Championship Series (Mistrzostwa w Enduro-crossie)

Shawn Davidson, klasa mistrzostw kobiet, AMA National Enduro Championship Series (Mistrzostwa Enduro)

Hannah Hodges, dziewczynki w wieku 12-16 lat; klasa mistrzowska, AMA Amateur National Motocross Championship (Amatorskie Mistrzostwa w Motocrossie)

Kate Mette, klasa mistrzostw kobiet, AMA ATV Motocross National Championship Series (Mistrzostwa w Motocrossie)

Maggie Pearson, klasa mistrzowska kobiet A/B, AMA Hare & Hound National Championship Series

Jak widać w amerykańskim sporcie motocyklowym jest miejsce dla kobiet i dziewcząt, które odnoszą duże sukcesy. Żałujemy, że nie pojawiła się w tegorocznym zestawieniu żadna Polka – chociażby Joanna Miller, czy Joanna Modrzewska.

Czekamy na werdykt z niecierpliwością. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 18 stycznia 2014 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze