Zatrzymanie pijanego kierowcy – szybka akcja policji

Pijani kierowcy to ciągle poważny problem polskich dróg. Każdy z nas może pomóc w jego rozwiązaniu, tak jak autor tego nagrania.

Wideo zaczyna się od telefonu na policję. Kierowca informuje dyżurnego, że jakaś postronna osoba powiedziała mu o tym, że za kierownicą Alfy Romeo 147 siedzi pijany. Autor nagrania jedzie za podejrzanym i prosi o szybką interwencję.

Po chwili wyraźnie widać, że kierujący Alfą Romeo ma spore problemy z utrzymaniem samochodu na swoim pasie ruchu. Autor nagrania na bieżąco informuje funkcjonariusza o tym, w którą stronę się poruszają, a ten przekazuje informacje patrolowi. Zaledwie dwie minuty od odebrania przez dyżurnego telefonu, nadjeżdża nieoznakowane BMW 330i, a jego załoga nakazuje kierującemu 147 zjechać na parking.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia – podejrzany był kompletnie pijany, miał niemal 3 promile w wydychanym powietrzu. Będąc w takim stanie mógł w każdej chwili spowodować wypadek. Brawa dla autora nagrania za obywatelską postawę oraz dla policji za błyskawiczną interwencję.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze