Zatrzymali nielegalny transport… czołgów! W Polsce

W środku nocy przez Polskę jechał transport czołgów, którego organizatorzy bardzo liczyli na to, że nikt się nie zainteresuje ich przedsięwzięciem. Na szczęście zainteresował.

We wtorek (3 grudnia) o godz. 1:17  na ul. Rakowskiej (droga wojewódzka nr 74) w Piotrkowie Trybunalskim patrole ITD zatrzymały do kontroli dwa zespoły pojazdów przewożące czołgi T-72 z Morąga do Gliwic.

Ciężarówki należały do prywatnych przewoźników drogowych i ważyły z ładunkiem znacznie więcej niż pozwalają przepisy. Kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Ciężarówki z czołgami ważyły 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Oprócz tego obie ciężarówki z ładunkiem były za szerokie o prawie 1 metr. Jedna z nich była również za długa o 5,18 metra.

Nienormatywne zespoły pojazdów wraz z ładunkiem skierowano na parking strzeżony do momentu uzyskania wymaganych zezwoleń przez przewoźników. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar po 25 tysięcy złotych dla każdego z nich.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze