Zaprezentowano kalendarz Pirelli 2013 Steve’a McCurry

Kalendarz Pirelli na 2013 rok został zaprezentowany w Rio de Janeiro, w budynku „Pier Mauá", w starym porcie „Cudownego Miasta".

Kalendarz Pirelli 2013

 

Twórcą 40-tej edycji „The Cal™” jest Steve McCurry, jest z najsłynniejszych światowych fotografów, który opisuje niedawne procesy transformacji społecznej i gospodarczej w Brazylii. Jego prace podkreślają piękno i kolorystykę oddając duszę tego magicznego południowoamerykańskiego kraju, który po raz trzeci, po edycjach przygotowanych przez Patricka Demarchelier w 2005 i Terry’ego Richardsona w 2010 r., wychodzi na pierwszy plan Kalendarza Pirelli.

Kalendarz Pirelli 2013

 

W Kalendarzu Pirelli 2013 znajdują się 34 kolorowe fotografie połączone w jeden kalendarz
książkowy: 23 portrety aktorek i modelek, dziewięć zdjęć przedstawiających fragmenty życia
codziennego i dwa zdjęcia poświęcone graffiti i muralom. Przywołują one popularne artystyczne manifestacje, które przyciągnęły uwagę McCurry’ego swoją zdolnością odzwierciedlania interpretowanych przez niego aspektów społecznych i dlatego stały się tłem dla jego fotografii.

Kalendarz Pirelli 2013

 

Kalendarz pokazuje 11 modelek, aktorek i śpiewaczek: Brazylijki Isabeli Fontana (która pojawiła się wcześniej w Kalendarzu Pirelli 2003 Bruce Webstera, edycji 2005 Patricka Demarchelier, 2009 Petera Bearda, 2011 Karla Lagerfelda, 2012 i Mario Sorrenti) i Adrianę Lima (pojawiła się również w edycji 2005 Patricka Demarchelier), aktorkę Sonię Braga i śpiewczkę Marisę Monte; włosko-egipską aktorę Elisę Sednaoui, czeską modelkę Petrę Nemcovą, tunezyjską modelkę Hanaa Ben Abdesslem, etiopską modelkę Liyę Kebede i amerykańskie modelki Karlie Kloss, Kyleigh Kuhn i Summer Rayne Oakes.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze