Załoga Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski przed rajdem „Mutt” w Gliwicach

Przyjeżdżają tu i najnowsze, off-road’owe konstrukcje i kultowe UAZ-y i Gazy. Przeprawowy rajd „Mutt” w Gliwicach to prawdziwy klasyk, którego 16-edycja rozpocznie się w najbliższy piątek. Wystartuje w nim za kierownicą Jeepa Wranglera Dagmara Kowalczyk.

– Mutt to niezwykle długi i trudny rajd. Teren jest mocno zróżnicowany, przez co na trasie mamy naprawdę sporo atrakcji. Są głębokie, wodne przeprawy, bagna oraz szybkie, a nawet trialowe odcinki specjalne. Do tego czeka nas jazda na azymuty i koordynaty GPS, czyli całkowicie nieopisana trasa, na której musimy znaleźć najkrótszy dojazd do wyznaczonego punktu na poligonie. Trzeba będzie wykazać się wszechstronnością mówi Dagmara Kowalczyk, kierowca czerwonego Jeepa Wranglera.

Na „gorącym’ fotelu zasiądzie Roman Popławski, jeden z najlepszych, polskich pilotów rajdowych.  W zeszłym roku, razem z kierowcą Arturem Owczarkiem wygrali 15 edycję „Mutt’a”.

– Dojechaliśmy najdalej ze wszystkich załóg, w okolice 70 punktu oznaczeniowego. Tymczasem finałowy etap trasy liczył aż… 118 punktów! Większość maszyn na trasie wyzionęła ducha, co najlepiej świadczy o skali trudności gliwickiego rajdu. W tym roku czekają nas dwa etapy w ciągu dnia i jeden nocny, organizowane tradycyjnie na gliwickim poligonie i Kotlarni pod Gliwicami, gdzie osobiście trenuje Adam Małysz – mówi Roman Popławski.

Ciekawostką jest adaptacja auta załogi, Jeepa Wranglera z silnikiem Diesla, na zasilanie… gazem LPG!  Na rajdzie odbędą się pierwsze testy nowego rozwiązania, które docelowo ma znacząco podnieść moc rajdowej terenówki.

Rajd „Mutt” odbędzie się w dniach 1-3.05.2015. W piątek o godz. 9:00 zawodnicy wystartują na Kotlarni pod Gliwicami. W sobotę czeka ich odcinek dzienny na terenie gliwickiego poligonu oraz nocny (od godz. 22:00) na Kotlarni.  

Sponsorami załogi są firmy: „Elpigaz”, „Dragon Winch” oraz „Bażantowo Sport”.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze