Zabiła 6 osób wjeżdzając w nie autem - uniknie kary, bo jest mazhory

Zabiła 6 osób wjeżdzając w nie autem - uniknie kary, bo jest mazhory
Sześć osób zginęło, a kobieta w 7. miesiącu ciąży jest ciężko ranna, w wyniku wypadku, który spowodowała młoda dziewczyna. Ignorując przepisy ruchu drogowego wjechała w pieszych stojących na przejściu. Prawdopodobnie uniknie kary.

Mazhory (ukraiński: мажори, rosyjski: мажоры, tłumaczy się jako "wyżsi") jest terminem używanym w krajach postsowieckich. Na Ukrainie oznacza osoby, które są dziećmi wysokich rangą rodziców - uprzywilejowanych, oligarchów, bogatych lub wpływowych urzędników, ludzi pracujących w rządzie, policji, sądownictwie lub wojsku. Termin ten jest również używany do opisania samych urzędników oraz zamożnych biznesmenów i ich dzieci. Uważa się, że łatwiej im żyć niż "zwykłym śmiertelnikom", a młodzieży "wszystko wolno", ze względu na znajomości, powiązania polityczne i uposażenie rodziców. Często unikają kary lub otrzymują mniej surowe kary niż zwykle, nawet popełniając zbrodnie.

Do Mazhory należy 20-letnia Alyona Zaitseve. Jest córką potentata branży energetycznej, Vasilya Zaitseva. W październikowy wieczór, w ukraińskim Charkowie, nie zatrzymała się swoim lexusem na czerwonym świetle, zderzyła z nadjeżdżającym volkswagenem i wjechała w osoby stojące przy przejściu dla pieszych. Sześć z nich zginęło na miejscu (dwoje poniżej 30. roku życia), inne zostały ciężko ranne (kobieta w 7. miesiącu ciąży). Według ukraińskich mediów wszystko wskazuje na to, że Alyona, podobnie jak wiele innych "dzieci zamożnych rodziców", uniknie konsekwencji. Jest "nietykalna".

 

Zjawisko, które na Ukrainie jest z jednej strony piętnowane, a z drugiej akceptowane, obecne jest w większości krajów postsowieckich. Przywędrowało z Rosji, gdzie popularnością cieszą się profile na portalach społecznościowych "Bogate rosyjskie dzieci". Na Instagramie profil ten (@RichRussianKids) ma obecnie ponad pół miliona obserwujących; na Ukrainie @Rich.kids.from_ua - 6678, a @RichKidsOfInstagram - 421 tysięcy followersów. Użytkownicy social media lubią przyglądać się życiu znanych, często rozpieszczanych pieniędzmi rodziców dzieci i nie ma w tym nic złego. Obserwowane są ich drogie samochody, prywatne odrzutowce, helikoptery, łodzie, ekskluzywne gadżety, luksusowe zakupy, czy egzotyczne wyjazdy.

Gorzej, jak członkowie mazhory popełniają przestępstwa i nie są nawet aresztowani przez policję, tylko - podobnie jak Alyona Zaitseve zaraz po wyżej opisanym zdarzeniu - ewakuowani przez prywatnych ochroniarzy do domu "bogatego tatusia". Kobieta uniknęła w ten sposób linczu osób postronnych, które były na miejscu wypadku. Świadkowie twierdzą, że widzieli, jak Zaitseve ignoruje przepisy ruchu drogowego i wjeżdża w niespodziewających się tego pieszych. Dziewczynie nic się nie stało, wyszła z samochodu bez obrażeń.Błyskawicznie sztab prawników ojca Zaitseve wszczął procedurę tuszowania sprawy i lobbingu "odpowiednich ludzi na stanowiskach", by córka uniknęła konsekwencji - normalnie czekała by ją kara do 10 lat więzienia. W areszcie spędziła ostatecznie trzy dni. Blogosfera z otoczenia Alyony uważa, że ta zostanie oczyszczona z zarzutów podobnie jak syn innego mazhory - Stanislav Tolstosheyev, 23-latek, który w 2016 roku w Kijowie śmiertelnie potrącił kobietę.

Źródła: Daily Mail, Standard, MSN, @StudMedia, @dorogyKharkiv, wp.pl

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 5 ]
Larrgo 10 miesięcy temu
Ja pie...le!!! Oto sprawiedliwosc jak za czasow PeOwcow!!! Prawo dla wybranych z kasa i przy korycie!!!! Ale spokojnie,los sie jej odwdzieczy!!!
7
6
Odpowiedz
Tyrrctgb > Larrgo 10 miesięcy temu
Chciałeś napisać tak właśnie wygląda to co nam szykuje pisobolszewizm
4
4
Odpowiedz
mdk > Tyrrctgb 10 miesięcy temu
Rozumiem, że bycie jednym z mazhory odbirra rozum i wszystko kojarzy się Tobie z PIS'em.
2
3
Odpowiedz
ktos > mdk 10 miesięcy temu
nie przypomina sie ostatnia seria wypadkow z udzialem szydlo i macierewicza?
2
0
Odpowiedz
Andi997 10 miesięcy temu
Tak jak u nas. Pomroczności itp.
1
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.