Zabawne historie rodem z taksówek

Taksówkarz - kompan do anonimowej rozmowy, powiernik codziennych problemów, DJ sobotniego radia, czasem ratownik, a niekiedy nawet ostatnia deska ratunku. Od 1896 roku, kiedy na polskich drogach pojawiły się pierwsze taksówki, istnieje zawód, który żartobliwie nazywany jest „złotówą”, a jego narzędzie pracy konfesjonałem na kółkach.

Praca taksówkarza to nie tylko słuchanie i rozmowa – to też mnóstwo zabawnych historii, ciekawych, ale i pouczających przygód, a nawet pomoc klientom w najróżniejszych życiowych perypetiach.

Taksówkarz jak terapeuta
Od takich, którzy lubią rozmawiać po takich, którzy unikają wszelkich konwersacji. W taksówce bywa różnie, ale często, a nawet bardzo często zdarzają się klienci, którzy z chęcią opowiadają kierowcom o wszystkim. Od pracy i poważnych biznesów przez życie rodzinne, romanse, problemy z przyjaciółmi, politykę.

– Klienci są tak różnorodni, że nie da się przewidzieć z jakimi historiami zakończy się dzień – mówi Krzysztof, kierowca taksówki EcoCar z Warszawy. W taksówkach ludziom łatwiej się otworzyć i wygadać. Bo są anonimowi. Traktują nas jak swego rodzaju spowiedników. Kiedyś miałem klienta, który prosił, żeby go wozić po mieście, bez celu i zwyczajnie go wysłuchać. Za kurs oczywiście zapłacił i był przeogromnie wdzięczny – dodaje.

Do domu, do dużego pokoju poproszę, czyli najzabawniej w sobotnią noc
„Dokąd jedziemy?” – pyta taksówkarz. „Do domu!” – pada odpowiedź.  Gdy taksówkarz dopytuje: „Ale dokąd konkretnie?” pasażer tłumaczy: „Do dużego pokoju!”

– Stary, znany kawał wcale nie jest naciągany. Takich historii jest u nas mnóstwo. Czasem uzyskanie informacji gdzie kogo zawieźć jest nie lada wyzwaniem. Ale bywa i zabawnie. Zdarzają się też potańcówki i karaoke w autach, a klienci używają przeróżnych argumentów, żeby uzyskać zniżkę albo nie płacić za kurs. Kreatywność ludzka jest nieoceniona – mówi Przemek, taksówkarz pracujący w trójmiejskim oddziale EcoCar. Ciekawe są też sytuacje, kiedy klienci, najczęściej po sobotniej nocy, dzwonią do nas z nieśmiałą prośbą o przypomnienie ubiegłej nocy, gdzie byli i jak wrócili. Oczywiście nasz system umożliwia odtworzenie trasy i historii zamówień klienta – dodaje Emilia Chądzyńska, Kierownik Biura Obsługi Klienta w EcoCar.

A oto nasza ulubiona weekendowa historia zwana „Oliwkową aferą”
3 panie wsiadły do taksówki po godzinie 3 w nocy. Była zima, a jedna z nich wyszła z klubu w sukience z krótkim rękawem. Była zapłakana, bo jak opowiadała „w klubie ukradli jej oliwkową kurtkę”. Klientki były już prawie u celu, czyli około 10 kilometrów dalej, kiedy zaczęły przeglądać zdjęcia z wieczoru. I nagle z tylnej kanapy słychać okrzyk: „O matko – ty byłaś w czarnym płaszczu z puszkiem, a nie w oliwkowej”. Zawróciliśmy, czarny płaszcz czekał na właścicielkę w szatni – wspomina taksówkarz.

Bywa i romantycznie…
Klient poprosił kierowcę o dostarczenie kosza przepięknych kolorowych polnych kwiatów do domu pewnej pani, a następnie o zawiezienie jej we wskazane przez niego miejsce, którego kierowca nie mógł jej zdradzić. To miała być niespodzianka –miał zabrać ją do łazienek gdzie klient zamierzał się oświadczyć. Na kogucie zamiast „TAXI” poprosił o napis „EGZORCYSTA” – obydwoje byli wielkimi fanami horrorów, a poznali się właśnie na spotkaniu fanów serii filmów „Egzorcysta”. Najpierw chciał umieścić napis „widzę martwych ludzi”, ale na szczęście zmienił zdanie.

Na ratunek!
Na centralę dzwoni bardzo zestresowany klient. Zaspał, a za pół godziny miał mieć samolot na bardzo ważne spotkanie biznesowe. Pech chciał, że jego żona wychodząc rano do pracy zamknęła drzwi na klucz od zewnętrznej strony, a zamka nie dało się otworzyć od środka. Poprosił, aby kierowca podszedł do okna, by mógł mu zrzucić klucze. Potem zgodnie z instrukcją wszedł na górę i otworzył drzwi. Na szczęście taksówkarz był prawie pod adresem w momencie przyjęcia zlecenia i już po ok. 10 minutach od telefonu klient był w drodze na lotnisko i ledwo, ale jednak, zdążył na lot. Kierowca dostał obfity napiwek za niestandardową usługę.

Nietypowe zlecenia
Kierowca stał na postoju. Klientka wsiadła i zapytała ile ma czasu. Trochę zdziwiony odpowiedział, że za około 2-3 godz. kończy pracę. Klientka powiedziała, że świetnie się składa, bo chciałaby pojeździć po Warszawie i pozwiedzać. Kierowca zabrał ją na Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i w wiele innych ciekawych miejsc opowiadając przy okazji o obiektach, zabytkach i ciekawych historiach miejsc, które mijali. Klientka była zachwycona i 2 miesiące później przysłała pocztówkę z wakacji z pozdrowieniami dla korporacji oraz specjalnymi podziękowaniami dla pana Krzysia.

Wszystko pod kontrolą
Klient zadzwonił na centralę EcoCar z wielką prośbą. Przebywał w innym mieście i miała do niego przyjechać jego babcia. Poprosił, aby taksówkarz wyszedł po babcię do jej domu, zakręcił gaz i wodę, zamknął mieszkanie oraz odprowadził babcię na peron i poczekał z nią na pociąg. Jak już byli na dworcu, starsza pani pomyliła perony, ale dzięki czujności taksówkarza szybko odnaleźli właściwy. Wnuczek śledził całą trasę swojej babci w aplikacji mobilnej (podgląd on-line). Oczywiście po tym jak babcia szczęśliwie dotarła do celu, zadzwonił do nas z podziękowaniami. Takie zlecenia są niezwykle miłe i chętnie takie przyjmuję. – wspomina ze wzruszeniem Paweł, który zrealizował nietypowe zlecenie. 

Nie mogę przestać o nim myśleć
Pewna klientka napisała do nas maila, który się zaczynał mniej więcej tak: „Piszę do Państwa, ponieważ nie mogę przestać myśleć o Waszym kierowcy, z którym jechałam”. Przekazywała pozdrowienia i była totalnie zafascynowana. Oczywiście to nie jedyna historia z tego cyklu – wspomina Emilia Chądzyńska.

Jak w skarbcu
Telefony, klucze, portfele, bluzy, rękawiczki, czapki, rajstopy i buty na zmianę – w naszym biurze rzeczy znalezionych mamy pełną garderobę i mnóstwo gadżetów. Rzeczy oczywiście gromadzimy, a wszystkich klientów zapraszamy po swoje zguby do naszego biura – informuje Emilia Chądzyńska. – Mamy też mnóstwo pamiątek. Wśród naszych kierowców i konsultantów są np. kolekcjonerzy autografów. Jeden z taksówkarzy do dziś chwali się buziakiem od pięknej polskiej piosenkarki i indywidualnym wpisem w pamiętniku.

Najnowsze

Ewa Pikosz na Husqvarnie zaczyna sezon w zawodach enduro

Po sukcesie w zawodach DirtBike Love historia Ewy Pikosz zaczyna się od nowa, lecz tym razem z legendarną Husqvarną.

O Ewie Pikosz pisałyśmy więcej tu.

W miniony weekend odbyła się premiera prowadzonego wspólnie z Moto44.pl projektu. Poznański dealer motocykli Husqvarna został głównym sponsorem zespołu Ewy Pikosz na sezon 2016.

– Będziemy reprezentować markę podczas zawodów Pucharu Polski Enduro oraz okazjonalnie na pozostałych imprezach off roadowych. Obecnie szykujemy się do Lady in Red we Wrocławiu. Trzymajcie kciuki za pierwszy start nowymi motocyklami.

Oczywiście, że trzymamy i to mocno – życząc jednocześnie powodzenia!

 

Najnowsze

Edyta Klim

Informator o imprezach samochodowych z okazji Dnia Kobiet

8 marca wypada w środku tygodnia i jest to bardzo dobra wiadomość! Dzięki temu kobiety mogą skorzystać z imprez samochodowych i motocyklowych, przygotowanych specjalnie dla nich, przez dwa weekendy z rzędu.

5 marca

 

Rajd 4×4 „KOBIETY NA TRAKTORY”

Organizator: KGW Lesznowola/Adventura4x4

Miejsce: Grójec

Informacje: http://www.adventura4x4.pl

Wpisowe: 280 PLN od do dwuosobowej załogi. Dodatkowa osoba 50 pln.

Jest to turystyczno -sportowa impreza off road’owa, dedykowana kobietom posiadającym samochód z napędem na cztery koła. Bez znaczenia czy jest to samochód przygotowany do jazdy w trudnym terenie, czy też seryjne auto lub SUV –  będą przygotowane dwie trasy. Płeć piękna prowadzi samochód od startu do mety, a na miejscu pilota może siedzieć osoba dowolnej płci. Do wzięcia udziału zachęcamy całe rodziny – dzieci lub dodatkowe osoby w załodze na nie będą stanowiły problemu.

 

OFFROADOWY DZIEŃ KOBIET

Organizator: Offroadowe tułaczki

Miejsce: Beskid Niski

Informacje: http://www.facebook.com/events/587231614775308/

Wpisowe: 150 pln za 2 osoby w samochodzie, każda dodatkowa w osoba w aucie to 30 pln

Trasa planowana jest na około 100 km (w zależności od warunków i przygód na trasie może ulec zmianie) . Poruszać będziemy się w większości po drogach szutrowych. Będzie to trasa widokowa, dostosowana do samochodów uczestników jak też do umiejętności kierowców. Około godziny 15 przewidziana jest przerwa obiadowa. Samochody powinny być wyposażone w opony zimowe lub troszkę lepsze (AT; MT), liny do holowania, CB radio, łopatę. Koniecznie należy zabrać ze sobą termosy z kawą lub herbatą i przekąski na drogę. Mile widziane rodziny z dziećmi oraz osoby zaczynające swoją przygodę z offroadem.

 

Dzień Kobiet Silesiapark4x4

Organizator: Silesiapark 4×4

Miejsce: kamieniołom w Ogrodzieńcu

Informacje: http://www.silesiapark4x4.pl

Wpisowe: 150 zł

Organizatorzy zapewniają start w trzech kategoriach: 1. Załoga w pełni żeńska, 2. Załoga mieszana, przy czym za kierownicą MUSI znajdować się KOBIETA, 3. Loża Szyderców – czyli zniewieściali mężczyźni w damskich ciuszkach, udający ekspertów i twardzieli.

 

Lady in Red 5

Organizator: RedRally.pl

Miejsce: Cienin (pod Wrocławiem)
Informacje: http://redrally.pl/ladyinred5/

Wpisowe: klasy dla aut 350 zł, klasa quad 4×4 250 zł – wpłata w dniu rajdu spowoduje naliczenie dodatkowej opłaty za obsługę w wysokości 50 zł.

Dopuszcza się start załóg: żeńskich, żeńsko-męskich oraz męskich. Tradycyjnie w załogach męskich, z uwagi na charakter imprezy, co najmniej jeden z uczestników powinien posiadać widoczny kobiecy atrybut – dozwolone np. spódnice, peruki, bikini, itp. Mimo iż rajd ma formułę humorystyczną zmagania na trasie są traktowane całkiem poważnie. Formuła rajdu H6.
 

5-6 marca

 

 

Marcowa Sudecka z Kobietami

Organizator: 4x4Max Nowa Ruda

Miejsce: Sudety Środkowe – Góry Sowie. Dolny Śląsk

Informacje: http://4x4max.pl

Wpisowe: Dla przyjeżdżających własnym pojazdem opłata 300 zł (+ ewentualna dopłata 50 zł za każdą osobę powyżej dwóch w samochodzie, dzieci bez dopłaty). Dla osób wynajmujących u nas samochód – 1250 zł (auto z kierowcą instruktorem – maksymalnie 4 osoby). Dosiadający się do nas do auta przewodnika (maksymalnie 2 osoby) opłata 100 zł od osoby.

Dwudniowa formuła, kilkanaście zróżnicowanych i tematycznych tras, uwzględniając najatrakcyjniejsze miejsca regionu zarówno pod względem historycznym jak i krajobrazowym plus mały rajd na czas dla kobiet. Imprezę poprowadzą doświadczeni przewodnicy, znający okoliczne tereny jak „własną kieszeń” i potrafiący doskonale opowiadać i pokazywać ciekawe miejsca. 

 

6 marca

 

KZK Dzień Kobiet

Organizator: Automobilklub Piotrowski

Miejsce:  Lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, ul. Przemysłowa 48

Informacje: https://pl-pl.facebook.com/events/757873274348507/

Wpisowe: Wpisowe 30 zł dla Klubowiczów AMKPT, 40 zł dla niezrzeszonych, a dla Pań jedynie 5 zł. 

W niedzielę, 6 marca zbiórka o 9:00 na płycie piotrkowskiego lotniska. Zapisy na OKZK w biurze zawodów, a pierwszy zawodnik startuje o 10:00. Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet – dodatkowa klasa dla Pań. 

 

OKZK Dzień Kobiet

Organizator: Automobilklub Łódzki

Miejsce:  na Motodromie przy ul. Drewnowskiej 147

Informacje: http://automobilklublodzki.pl/

Wpisowe: Wpisowe 30 zł od auta.

Rywalizacja w jednej klasie, a kierowcami mogą być wyłącznie Panie. Próba liczy 2 okrążenia po wyznaczonej trasie + test na placu manewrowym. Można zabrać ze sobą jednego pilota.

 

BABSKIE JAZDY czyli Off-Road’owa niedziela nie tylko dla Kobiet

Organizator: 4x4wlkp.pl + Kwiaciarnia Maliny Poznań

Miejsce: Podolany

Informacje: http://www.4x4wlkp.pl

Wpisowe: 100 pln / auto (załoga do 4 osób dorosłych).

Podczas przejazdu kobiety będą mogły sprawdzić się w nawigacji, próbach terenowych oraz zadaniach sprawnościowych, a na mecie uraczyć się ciepłym posiłkiem. Jedyny warunek – kobiety prowadzą i nawigują. Faceta można użyć tylko w ostateczności jedynie jako wsparcie lub do grzania fotela pasażera. 

 

Brunetki, Blondynki z Automobilklubem Mieleckim

Organizator: Automobilklubu Mielecki

Miejsce: Mielec

Informacje: http://automobilklub.mielec.pl

 

Tylko dla Kobiet

Organizator: Automobilklubu Stalowa Wola

Miejsce: Stalowa Wola

Informacje: http://www.automobilklubstalowawola.pl

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 04.03.2016r. W dniu Imprezy 06.03.2016r. od godz. 9:00 do godz. 10:30 w Stalowej Woli, Parking „Delikatesy FRAC” przy ul. Niezłomnych.

 

WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM

Organizator: Automobilklubu Wielkopolski

Miejsce: Poznań

Informacje: http://www.aw.poznan.pl/

Wpisowe: Zgłoszenie i przelew po dniu 1.03.2016: 60 PLN – od każdej uczestniczki.

Tym razem biuro rajdu, start i meta zlokalizowane będą na terenie Toru “Poznań”, zapraszamy więc od rana w to wyjątkowe miejsce. Jak co roku będzie moc atrakcji fajne próby i ciekawa trasa.

 

12 marca

 
III Motocyklowy Dzień Kobiet – Motocyklistki dla zdrowia kobiet
 
Organizator: Moto Dolls

Miejsce: Wrocław

Informacje: https://www.facebook.com/events/1024465170930547/

Motocyklistki z Moto Dolls można spotkać w Hali Stulecia (12-13 marca) podczas motocyklowych targów, a także dołączyć do parady, która startuje o godz. 12.00, 12 marca, spod Kościoła Marii Magdaleny.

 

 

Off-roadowy Dzień Kobiet

Organizator: Off-fear

Miejsce: Krzyczki pod Warszawą

Informacje: http://www.off-fear.pl

Wpisowe: 280zł dwuosobowa załoga. 250zł klientki Off-fear oraz klubowicze Polskiego Offroadu. 70zł dodatkowa osoba w aucie. Dzieci do 4 roku życia bezpłatnie.

W planie do przejechania trasa turystyczna, będą konkurencje i zabawy terenowe, tor, plac manewrowy, ale bez ciśnienia, na wesoło. Można zdobywać punkty i wygrywać nagrody. W ramach imprezy ciepły posiłek w ciągu dnia + ognisko na zakończenie, a przy nim integracja. Za kierownicą auta może siedzieć tylko kobieta, płeć pilotów i osób towarzyszących dowolna. Osoby, które jeżdżą będą miały okazję wykazać się umiejętnościami, a te, które będą pierwszy raz za kierownicą – wiele się nauczą.

 

OFF-ROAD LEJDIS 2016

Organizator: Żubry Kraków

Miejsce: Biały Kościół

Informacje: http://www.zubry.krakow.pl

Wpisowe: 100 zł.

Głównym punktem programu będzie trasa turystyczna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wiodąca po malowniczych terenach. Około 60-kilometrowej off-roadowej trasie dojazdowej towarzyszyć będą próby sportowe, gdzie dziewczyny będą mogły pokazać co potrafią za kierownicą (panowie klasyfikowani osobno). Na torze off-road w Białym Kościele rozegrana zostanie próba extremalna i inne konkursy oraz odbędzie się tradycyjne off-roadowe ognisko.
 

13 marca
 

Rajd Pań

Organizator: Automobilklubu Polski

Miejsce: Warszawa
Informacje: http://www.automobilklubpolski.pl/turystyka/rajd_pan2016/rajdpan16.html

Wpisowe: dla osób zrzeszonych w AP z aktualnie opłaconymi składkami – 25zł od osoby, dla pozostałych – 35zł od osoby.

Uczestnicy imprezy będą musieli zmierzyć się z: przejechaniem 2 odcinków trasy turystyczno-nawigacyjnej, według otrzymanych wskazówek (długość trasy ok. 55km) oraz zmierzeniem się licznymi zadaniami, które pojawią się na trasie oraz 4 próbami sprawności kierowania pojazdem, przeprowadzonymi na wyłączonym z ruchu i wydzielonych do tego celu placu – Autodromie Bemowo. Udział w imprezie może wziąć każdy kierowca i pilot (przy czym ze względu na charakter imprezy załogi bez Pań będą niezbyt dotkliwie karane).

Najnowsze

World Car of the Year – znamy finalistów

Jury konkursowe World Car Awards, które zebrało się w Genewie, ogłosiło finałową listę samochodów, które zakwalifikowały się do finałów plebiscytu World Car of the Year.

W głównej kategorii, czyli tytułowym World Car of the Year o tytuł najlepszego samochodu na świecie powalczą takie modele jak Audi A4, Mazda MX-5 oraz Mercedes GLC. Kolejną kategorią jest World Luxury Car of the Year, czyli najbardziej luksusowy samochód roku. Tutaj o pierwszeństwo biją się takie modele jak Audi Q7, BMW 7 oraz Volvo XC90.

W kategorii sportowych samochodów, czyli World Performance Car of the Year spośród grupy składającej sie z Audi R8, Hondy Civic Type R oraz Mercedesa AMG C63 Coupe, jury wybierze najlepszy samochód. O tytuł zielonego samochodu roku (Green Car of the Year) powalczą Chevrolet Volt, Toyota Mirai oraz Toyota Prius. Ostatnia kategoria to w zasadzie konkurs piękności. O tytuł World Car Design of the Year powalczą Jaguar XE, Mazda CX-3 oraz Mazda MX-5.

Ogłoszenie wyników plebiscytu World Car of the Year nastąpi 24 marca tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Najnowsze

Audi Q2 – najmniejszy SUV w gamie

Po serii teaserów zapowiadających nowy model, Audi w końcu ujawniła podczas targów w Genewie wszystkie detale dotyczące najnowszego SUV-a tej marki, czyli Q2.

Podczas 86. targów motoryzacyjnych w Genewie na stoisku Audi pojawił się model Q2. Dołączył on właśnie do grona SUV-ów tej marki, choć producent określa go raczej mianem crossovera.

Najmniejszy model różni się od swoich większych braci, chociażby dlatego, że tylny słupek został pomalowany zupełnie innym lakierem. Kontrast ma podkreślać sportowe aspiracje modelu. Audi Q2 zostało wyposażone w grill typu Singleframe oraz lampy w technologii LED. Auto ma lekko podwyższony prześwit i osłony pod przednim i tylnym zderzakiem. Jednak nie zostało stworzone do jazdy poza asfaltem. Raczej należy traktować Q2 jako auto miejskie.  Model będzie dostępny wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej.

We wnętrzu pojawi się system MMI z dotykowym touchpadem, a także system Audi Virtual Cockpit, czyli cyfrowa deska rozdzielcza. Nie zabraknie systemów bezpieczeństwa takich jak Audi pre sense, adaptacyjny tempomat, system utrzymywania pasa ruchu, rozpoznawaniem znaków drogowych i wiele, wiele innych.

Bazowa jednostka pod maską to silnik 1.0 TFSI. Inne opcje to silniki benzynowe o pojemności 1.4 oraz 2.0 TFSI. Nie zabraknie alternatywy w postaci wersji TDI o pojemności 1,6 oraz 2,0. Nie znamy jeszcze cennika nowego modelu, ale zamówienia ruszą w połowie roku. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów jeszcze jesienią tego roku.

 

Najnowsze