Katarzyna Frendl

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover – zmiana sponsorów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu 2021

W ten weekend wystartują po raz 16. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kitesurfingu i wing foilu. W tym roku pod nową banderą - Xiaomi, producenta elektroniki użytkowej oraz Land Rover Polska. W tej edycji, każdy kilometr przepłynięty przez zawodników to 3 złote przekazane na ochronę morza Bałtyckiego i działania Fundacji Mare.

Kitesurfing w Polsce – szybko rozwijająca się dyscyplina

Kitesurfing w Polsce staje się coraz popularniejszy. W ciągu niewiele ponad 20 lat od kiedy ta dyscyplina pojawiła się w naszym kraju, wykonała niebywały skok. Ewaluował nie tylko sprzęt, ale i technika pływania, rozgrywane konkurencje. Prężnie rozwijają się szkoły zawodników i instruktorów, do których zgłaszają się coraz młodsi adepci. Kitesurfing ma tak wielu fanów na świecie, że znalazł się w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Polscy zawodnicy mogą sprawdzać swoją formę podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski organizowanych rokrocznie od 15 lat na wodach Zatoki Puckiej. Organizatorami są firma Eureka oraz szkoła sportów wodnych BO SPORT Travel. W tym roku zawody odbędą się po raz szesnasty. Partnerem tytularnym została marka Xiaomi, zaś partnerem głównym – Land Rover Polska.

Marka Xiaomi już dawno podbiła serca Polaków. Jako firma rozwijamy się bardzo dynamicznie, wprowadzając często nowe urządzenia odpowiadające na zmieniające się potrzeby konsumentów. Wsparcie zawodów kitesurfingowych, niezwykle atrakcyjnej i prężnie rozwijającej się  dyscypliny sportowej doskonale wpisuje się w charakter marki. Szeroka oferta produktów Xiaomi ułatwia również użytkownikom prowadzenie aktywnego trybu życia oraz uprawianie sportu – powiedziała Jolanta Stryjczak – Head of Public Relations, Xiaomi CEE, Nordic & Baltic Region.

Podczas tegorocznego cyklu zawodów zarówno zawodnicy, jak i widzowie będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi, flagowymi smartfonami z serii Mi 11 czy opaskami Mi Smart Band 6. Fani motoryzacji odkryją natomiast komfort i wygodę między innymi modelu Land Rover Discovery Sport podczas jazd próbnych.

Kitesurfing, tak jak samochody Land Rover jest dla ludzi pełnych pasji, aktywnych, otwartych na świat, którzy nie przestają odkrywać, stąd nasza obecność w tym sezonie przy zawodach dodał Łukasz Goździor – Dyrektor Marketingu i PR, Jaguar Land Rover Polska.

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover

Zawody zostaną rozegrane w trzech miastach: Rewie, Krynicy Morskiej i Pucku w 4 konkurencjach głównych: Freestyle, Formula Kite, Arrows Open oraz nowej w tym sezonie Wing foil. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, jak co roku czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu.

Wing foil to dyscyplina, w której zawodnicy płyną na hydroskrzydle z wingiem, rozgrywana w jednej z trzech konkurencji:  Race czyli wyścigi po wyznaczonej trasie, Freestyle lub Wave, czyli ewolucje na fali – konkurencja rozgrywana po raz pierwszy w historii na polskich zawodach – powiedział Michał Zieliński, organizator zawodów, General Manager w firmie Eureka, wiceprezes PSKite.

W czasie najbliższych zawodów w Rewie rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 20 tysięcy złotych ufundowane przez Xiaomi i Hydrosfera oraz nagrody finansowe o wartości 10 tysięcy złotych.

Gdzie odbywają się zawody Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover – kto może wziąć udział?

W Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w dniu zawodów zgłosić się rano do biura zawodów i złożyć odpowiednie dokumenty rejestracyjne. Zawody zaczynają się
o godzinie 10:00, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów.

  • 2 – 4 lipca, REWA, Puchar Polski w kitesurfingu i wingfoil oraz Mistrzostwa Polski we Freestyle. BIURO ZAWODÓW na plaży w strefie zawodów, od 8:00 do 9:30
  • 30 lipca – 1 sierpnia, KRYNICA MORSKA, Puchar Polski, BIURO ZAWODÓW na plaży w strefie zawodów, od 8:00 do 9:30
  • 13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite, BIURO ZAWODÓW na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym, od 8:00 do 9:30

Ochrona Bałtyku – fundacja Mare

Ochrona naszej ziemi, działania skoncentrowane na minimalizowaniu wpływu ludzi na środowisko są także bliskie organizatorom zawodów. Dlatego w tym roku zdecydowano się na wsparcie działań Fundacji Mare, która od 2016 roku zajmuje się ochroną ekosystemów morskich ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego.

Każdy z zawodników otrzyma Mi Watch, który nie tylko kompleksowo monitoruje stan zdrowia użytkownika (jak poziom saturacji krwi, czy pomiar tętna w czasie rzeczywistym), ale także wspiera 117 profesjonalnych trybów sportowych, np. bieganie, wspinaczkę, jazdę na rowerze, trening na orbitreku czy pływanie, informując użytkownika na bieżąco o jego wynikach. Dzięki wbudowanemu GPS smartwatch może śledzić i dostarczać dokładne informacje o treningu, które dostępne są w aplikacji Xiaomi Wear. Po każdych zawodach zostanie spisana liczba przepłyniętych kilometrów przez zawodnika. Jeden kilometr to 3 złote, które zostaną przekazane na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE. Dodatkowo każdego dnia przed zawodami uczestnicy, widzowie
i turyści będą mogli wziąć udział we wspólnym sprzątaniu plaży oraz lekcjach edukacyjnych.

Więcej na: www.xiaomikitecup.pl

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze