Wysuwane fotele w Renault Clio – film

 Renault zaprezentowało fotele dosłownie wyjeżdżające z samochodu, by wsiadało się wygodniej. "Mobility for all" to bajer, czy zapowiedź rozwiązania, które niebawem stanie się standardem we wszystkich autach?

fot. Renault

Minęły czasy, kiedy samochody przeznaczone były tylko dla młodych. Dziś samochód może mieć i prowadzić każdy, ale nie każdemu podróżuje się nim równie wygodnie.

W trosce o wysoki komfort kierowców w różnym wieku powstały najnowsze fotele Renault. Francuski producent proponuje w swoim Clio opcję „mobility for all” – siedzenia, które są przyjazne mniej sprawnym, albo po prostu bardziej wygodnickim kierowcom. Fotele za dotknięciem jednej dźwigni obracają się o 75 stopni i wysuwają w kierunki drzwi. Dzięki temu łatwiej jest zająć miejsce w samochodzie lub z niego wyjść. Koszt takiego „bajeru” to około 6 tysięcy złotych.

Na razie ciekawy system dostępny będzie w Hiszpanii, Niemczech, ojczyźnie producenta Francji i we Włoszech. Renault zapowiada jeszcze jego wprowadzenie w dwóch krajach. Czy jednym z nich będzie Polska? Czy nową grupą docelową producentów aut staną się osoby starsze? Wydaje się, że tego typu rozwiązanie docenić mogą także kobiety podróżujące w wąskich spódnicach.

fot. Renault

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

nie w każdym renault to może być

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

nie każdego stać na taki wydatek. 6 tyś za fotek bez jaj. Tylko leniwym się przyda.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

nie każdego na to stać bez jaj. Tylko leniwym się przyda

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze