Wystartował pierwszy w Polsce ekologiczny tor kartingowy

Czy wiecie o otwarciu pierwszego ekologicznego toru kartingowego w Polsce? Jeszcze w tym miesiącu eko-paliwa zasilą także dwa kolejne, tym razem stołeczne tory dla gokartów.

W poprzednią niedzielę w Będzinie otworzono tor kartingowy napędzany wyłącznie ekologicznym paliwem. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce i jeden z pierwszych na świecie. Partnerem toru została firma Warter Fuels, która będzie dostarczać do gokartów paliwo alkilatowe, niewydzielające podczas spalania szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji. Jeszcze w tym miesiącu eko-paliwa zasilą także dwa stołeczne tory dla gokartów. Będziński Power Karting jest propozycją zarówno dla kierowców-amatorów, jak również zawodowców. To nowoczesny, wysokiej klasy halowy tor kartingowy, na którym całe rodziny mogą wspólnie ścigać się, organizować zawody i skorzystać z usług profesjonalnego instruktora jazdy.

Cieszymy się, że dzięki naszym wspólnym staraniom udało się otworzyć pierwszy w Polsce ekologiczny tor kartingowy. Znamienna jest jego lokalizacja, czyli Zagłębie, gdzie powietrze charakteryzuje się bardzo wysokimi wskaźnikami zanieczyszczenia. Paliwa Warter Pro  przyczyniły się do tego, że podczas niedzielnego otwarcia powietrze w środku obiektu było tak czyste, że nie trzeba było uruchamiać systemu wentylacji  – mówi Tomasz Kowal, Product Manager z Warter Fuels.

Ekologiczne paliwo się sprawdziło i z pewnością nadal będziemy go używać w naszych gokartach – zapewnia Michał Góra, właściciel Power Karting w Będzinie. Paliwo alkilatowe wpływa na jakość powietrza w hali, co zostało zauważone przez naszych klientów. W porównaniu z innymi zamkniętymi torami brak było widocznych oznak zanieczyszczenia powietrza spalinami, a zebrani widzowie nie wdychali szkodliwych związków toksycznych. Obsługa toru zauważyła również różnicę w obsłudze wentylacji. Mniejsza konieczność jej wykorzystywania pozwoli oszczędzać energię elektryczną i zmniejszyć koszt użytkowania obiektu. – dodaje.

Sukces będzińskiego toru zachęcił do pro-ekologicznych zwrotów innych przedsiębiorców z branży gokartowej. Jeszcze w tym miesiącu paliwa alkilatowe od Warter Fuels zasilą gokarty torów Pole Position na warszawskim Bemowie i w Jankach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze