Wyścigowe gumy do gry

Jak pięknie można współpracować! Trzeba tylko pomyśleć jak transferować technologię i jak ją wykorzystywać w wielu dziedzinach.

Sprężysta podeszwa Shadow
fot. Michelin

Babolat to znany producent sprzętu sportowego. Michelin to lider światowej branży opon. Obydwie firmy współpracują od kilku lat przy produkcji obuwia używanego do gry w tenisa. Butów na podeszwach stworzonych w technologii Michelin gra amerykański tenisista Andy Roddick.

Współpraca zaowocowała ostatnio wprowadzeniem na rynek nowych butów do gry w badmintona. Obuwie o nazwie Shadow zostało zaprojektowane na podstawie badań i analiz ruchów badmintonistów. Buty mają sprężystą podeszwę stworzoną w technologii Optimized Cell System (OCS) – zoptymalizowany system komórkowy, wykorzystywanej na potrzeby produkcji opon wyścigowych. Zaawansowane rozwiązanie wykorzystane teraz w innej branży niż sporty motorowe, daje zawodnikom znacznie lepszą przyczepność i stabilności podczas wyskoku i lądowania. Podeszwy mają prostokątny kształt i około 20% większą powierzchnię kontaktu z podłożem. Francuski producent opon rozwija swoją działalność i wprowadza nowe produkty sportowe pod nazwą Michelin Lifestyle Limited.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze