Wyścigowa Toyota ugotowała śniadanie

Przy temacie samochodów z napędem hybrydowym dużo się mówi na temat odzyskiwania energii podczas hamowania. Jednak żaden producent nie wpadł od tej pory na sposób, jak zobrazować ilość energii, która jest pozyskiwana. W doskonały sposób zrobiła to niedawno Toyota.

Toyota postanowiła przygotować niespodziankę dla zaproszonych gości. Wykorzystano do tego bolid wyścigowy startujący w Le Mans, czyli Toyotę TS040 Hybrid.

Samochody wyścigowe z hybrydowym układem napędowym, podobnie jak osobowe, potrafią odzyskiwać energię z hamowania. Jednak w tym przypadku jest jej dużo więcej, niż w przypadku spokojnej jazdy po mieście. Wytwarzany prąd jest magazynowany w akumulatorach, które potem dostarczają energię do silnika elektrycznego, w momencie gdy potrzebna jest większa moc (np. podczas wyprzedzania),

Zespół Toyota Gazoo Racing zaprosił 171 osób, które mogły zobaczyć jak technologia hybrydowa w samochodzie wyścigowym przyczyniła się do przygotowania śniadania

https://www.youtube.com/watch?v=ddgvNNw-MbA 

Najnowsze

Największy korek samochodowy na świecie

W piątkowe popołudnie czasem lepiej jest zostać w pracy kilkadziesiąt minut dłużej, niż stać w długim korku. To typowy scenariusz w dużych polskich miastach. Jednak korki na polskich drogach to naprawdę mały problem, w porównaniu z tym co wydarzyło się w Chinach.

Kilka dni temu w okolicach Pekinu miał miejsce największy korek na świecie. Setki tysięcy kierowców, z okazji przypadającego długiego weekendu, wyruszyło w podróż. 

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że udało się im zakorkować autostradę, na której znajduje się 50 pasów. Mało to miejsce na autostradzie łączącej Pekin z Makau. Wszystko z powodu zwężenia drogi, tuż za bramkami.

Widok jest naprawdę przerażający. Następnym razem pomyślimy kilka razy, zanim znów będziemy narzekać na sytuację drogową.

Najnowsze

Szkolne autobusy w strasznym stanie

Kilka tygodni temu Inspekcja Transportu Drogowego straszyła kontrolami autokarów wożących dzieci. Jednak na nic się one zdały. Takie wnioski płyną z wrześniowej kontroli.

W zeszłym roku wyniki kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Transportu Drogowego mówiły, że co ósmy autobus nie nadawał się do jazdy. Teraz wcale nie jest lepiej, ponieważ co dziewiąta maszyna powinna niezwłocznie odwiedzić warsztat. 

Rzecznik ITD podkreślił, ze w tym roku zatrzymano większą liczbę niedopuszczonych wcześniej do ruchu pojazdów. Na 140 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 50 dotyczyło pojazdów, które nie miały prawa pojawić się na drogach. W porównaniu z zeszłym rokiem, takich sytuacji było o połowę mniej.

We wrześniu ITD sprawdziło w sumie 1300 autokarów wożących dzieci do szkoły. Najczęściej miały one niesprawny układ hamulcowy, nadmiernie zużyte opony, a także mocno skorodowane nadwozie i podwozie. Nie mówiąc już  Wiele z tych usterek mogło doprowadzić do tragedii.

Najnowsze

Pije wodę z wodorowej Toyoty Mirai

Wodorowa Toyota Mirai to jeden z przełomowych modeli w historii motoryzacji. Zagraniczny dziennikarz postanowił wypróbować, jak smakuje woda wyprodukowana przez układ wydechowy tego samochodu.

Dziennikarz motoryzacyjny, Vadim Ovsiankin, miał okazję przejechać się wodorową Toyotą Mirai. Wykorzystał tą okazję do wypróbowania efektu ubocznego pracy silnika zasilanego tym paliwem. Po kilku chwilach w szklance pojawiła się woda.

Oczywiście postanowił on wypróbować, jak smakuje. Określił jej zapach jako „plastikowy”, a następnie ją wypił tego nietypowego drinka.

Toyota, która niedawno wprowadziła model Mirai do sprzedaży za wielką wodą, jest mocno zaskoczona zainteresowaniem klientów. Do tej pory udało się zebrać zamówienia na ponad 1,9 tys. egzemplarzy. Już teraz klienci muszą zapisywać się na listę oczekujących, ponieważ fabryka nie nadąża za zapotrzebowaniem.

 

Najnowsze

Volvo z autopilotem do 2020 roku

Stojąc w codziennych korkach w drodze do pracy większość kierowców ma świadomość, ze marnuje sporo czasu i chętnie spożytkowałoby go na inne czynności. Być może już niebawem taką możliwość będą dawać samochody Volvo.

Szwedzka marka znana jest ze swego specyficznego podejścia do tematyki bezpieczeństwa na drodze. Ambitne plany Volvo zakładają, że do 2020 roku żaden pasażer samochodów tej marki nie zginie podczas wypadku. To jeszcze nie koniec. Do tego czasu na drogach pojawią się tak zaawansowane systemy, że samochód będzie w stanie prowadzić się sam.

Volvo zaprezentowało kilka temu film, gdzie można będzie zobaczyć zapowiedź autonomicznego systemu przypominającego trochę automatycznego pilota. Zobaczcie, jak to działa?

https://www.youtube.com/watch?v=xYqtu39d3CU

Najnowsze