Wyprzedzanie tirem na przejściu i inne wyczyny Polaków

Pewien kierowca zamieścił w sieci krótką kompilację nagrań, pokazujących innych kierujących wyprzedzających go w niebezpieczny sposób. Niektóre sytuacje są naprawdę mocne.

Wyprzedzanie na zakazie to poważne wykroczenie i kropka, bez względu na okoliczności. Czasami jednak od tych okoliczności włosy jeżą się na głowie. Zobaczcie zresztą sami.

Jedni wyprzedzają na zakazie przed łukiem, inni pasem do skrętu i powierzchnią wyłączoną z ruchu. A co powiecie na wyprzedzanie tirem na przejściu, albo na przejściu, skrzyżowaniu i po złej stronie wyspy dla pieszych w jednym?

Najnowsze

Nadpobudliwy kierowca blokuje drogę i pokazuje… brzydkie gesty

Nawet zakładając, że autor nagrania czymś zawinił, nie da się usprawiedliwić takiego zachowania. Ale niektórzy ludzie po prostu tak mają.

Kierowca auta z kamerą wyjechał z drogi podporządkowanej i rozpędzał się niezbyt szybko. Możliwe, że kierowca Opla musiał przez niego zwolnić. Może nawet dałoby się uznać to za wymuszenie, choć nie wydaje nam się.

Jakby nie było, nic nie usprawiedliwia zachowania kierującego Oplem, który za wszelką cenę chciał zablokować auto z kamerą. Kiedy mu się to udało, wysiadł i zaczął wykonywać różne gesty w tym bardzo nieprzyzwoite. Co chciał w ten sposób wyrazić? Chyba wolimy nie wiedzieć.

Najnowsze

Uwaga na rogaciznę na drogach

Jadąc przez wieś musimy być gotowi na pojawienie się wielu zagrożeń. Może to być ujadający pies wybiegający z podwórka, traktorzysta wyjeżdżający z pola, albo pojawienie się jakiegoś zwierzęcia hodowlanego.

Autora nagrania, prowadzącego samochód z zaopatrzeniem, czekała na drodze mała niespodzianka – krowa stojąca na środku drogi. Widział ją z daleka więc mógł się bezpiecznie zatrzymać. Tylko co dalej? Krowa po prostu patrzyła się i stała… no, jak krowa.

Kierowca chciał ją ominąć, ale wtedy pojawił się (prawdopodobnie) właściciel krowy. Czarna krasula na jego widok szybko wróciła na trawę.

Najnowsze

Omal nie potrącił dziecka na przejściu dla pieszych!

Są kierowcy, którzy doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na przejściach dla pieszych z nieuwagi lub nieznajomości przepisów. Ten kierujący zrobił to z pełną świadomością i premedytacją.

Każdy kierowca wie, że nie wolno wyprzedzać na przejściu dla pieszych, tylko nie każdy zdaje sobie sprawę, że wyprzedzanie jest również wtedy, gdy jedziemy szybciej od auta na sąsiednim pasie. Ale kto omija na drodze jednopasmowej samochód, który zatrzymał się przed przejściem?

Na przykład kierowca tego Volkswagena. Doszłoby do potrącenia, gdyby dziecko, które chociaż przebiegało, nie było na tyle uważne, żeby zauważyć w porę niebezpiecznego kierowcę. Miejmy nadzieję, że to ostatni taki jego wyczyn za kierownicą.

Najnowsze

Kierowca ciężarówki zgubił trochę ładunku

Nauczka dla wszystkich kierowców samochodów ciężarowych, którzy uważają, że ciężki ładunek utrzyma się na miejscu sam z siebie.

Kierowca ciężarówki przewoził kostkę brukową, a konkretnie cztery palety, umieszczone na końcu przyczepy. Nie zostały zabezpieczone w żaden sposób, ale przecież kostka sporo waży, więc sama z siebie się nie przemieści, prawda?

Wystarczył jeden skręt i okazało się, że nieprawda. Jedna z palet wyłamała burtę przyczepy i kostka rozsypała się po asfalcie. Na szczęście nie uderzyła w żaden samochód, a do tego rozsypała się tylko na dwóch pasach, więc nie zablokowała przejazdu.

Kierowcy udało się uprzątnąć ulicę, ale nim zdążył odjechać, na miejscu pojawiły się dwa radiowozy.

Najnowsze