Wygrała mistrzostwa w motocrossie, urodziła córkę i ruszyła po kolejne trofeum!

Jedna z najlepszych zawodniczek kobiecego motocrossu postanowiła dokonać trudnej sztuki połączenia macierzyństwa ze sportową karierą. I wygląda na to, że dokonała tego z powodzeniem!

Każdego dnia miliony kobiet łączy macierzyństwo z zawodową karierą, ale uprawianie sportu nie jest zajęciem, które można porównać z innym rodzajem pracy. Dlatego zawodniczki często decydują się na założenie rodziny dopiero po zakończeniu kariery.

Więcej o Kiarze Fontanesi przeczytasz tu.

Kiara Fontanesi wybrała inną drogę. Kiedy zdobyła tytuł mistrzyni świata w kobiecym motocrossie pod koniec 2018 roku, zajęła się realizacją swojego kolejnego marzenia – zostania mamą. Już w listopadzie 2019 roku na świat przyszła Skyler, a Kiara… rozpoczęła intensywne przygotowania do nowego sezonu!

Zaledwie 3 miesiące na powrót do formy, pozwalającej na rywalizację z najlepszymi zawodniczkami świata, to zadanie wręcz karkołomne. Trudno nie podziwiać Włoszki za jej siłę i determinację, aby nie poświęcać rodziny dla kariery, a jednocześnie nie rezygnować z marzeń.

Przeczytaj także: Koronawirus: kiedy odbędą się wyścigi, rajdy i zawody w sportach motorowych?

Wygląda na to, że Kiara dobrze wiedziała, na co się porywa. Do tej pory odbyły się tylko dwa wyścigi WMX i obecnie zajmuje ona trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejne zawody zostały przesunięte z uwagi na epidemię koronawirusa i wstępnie rywalizacja powinna powrócić 4-5 sierpnia.