„Women’s Challenge 4×4” – kobiecy rajd off-road w międzynarodowej obsadzie

Doświadczone zawodniczki oraz debiutujące w off-road'zie dziennikarki, lekarki i projektantki mody wystartują w rajdzie "Women's Challenge 4x4", jedynej tego typu imprezie w Polsce.

Już w sobotę, 24 czerwca w Wiśle rusza pierwsza edycja zawodów wzorowanych na „Shemud 4×4”, rajdzie odbywającym się w tropikalnej, malezyjskiej dżungli. Wezmą w nim udział damskie załogi z Polski, Słowacji i Belgii.  

Women’s Challenge 4×4″ jest rajdem, który ma zachęcać do rozpoczęcia przygody z off-road’em, a także dać doświadczonym zawodniczkom możliwość sprawdzenia się w wymagającym terenie” – zapowiada organizatorka, Dagmara Kowalczyk. „Krótkie, techniczne odcinki specjalne przejeżdżane będą na czas. Czekają nas emocje sięgające zenitu!”.

Do wyboru są trzy klasy: Extreme (najtrudniejsza, dla doświadczonych teamów), Adventure (dla początkujących) oraz Gość. I tu, jako drugi pilot może startować mężczyzna. Jego zadaniem będzie pomoc damskiej załodze bezpośrednio na odcinku specjalnym. „Będzie mógł doradzać, pokazywać, jak i gdzie kierować auto. W tej roli mogą sprawdzić się mężowie, synowie, ojcowie, bracia czy zaprzyjaźnieni fani off-road’u. Dla początkujących dziewczyn przygotujemy trasę, na której będą mogły przekonać się, ile frajdy daje jazda w terenie.

Rajd odbędzie się 24 czerwca 2017 roku w Wiśle. Na rynku zaplanowano uroczysty start, na zlokalizowanym kilka kilometrów dalej torze „Pod Piramidą”, prywatnym obiekcie z różnorodnym terenem i przepięknym widokiem na całe Beskidy, odcinki specjalne. Wszystkie próby będą zlokalizowane bardzo blisko siebie i do każdego będzie można dojść pieszo.  „Zależy nam, żeby coraz więcej osób na własnej skórze przekonało się, ile radości daje jazda 4×4, a off-road przestał kojarzyć się z rozjeżdżaniem lasów i stał się okazją do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu” – mówią organizatorzy.

Pomysł zorganizowania off-road’owego rajdu dla kobiet w takiej formule, przywiozła z Malezji Dagmara Kowalczyk. Dziennikarka i kierowca rajdowy uczestniczyła w rajdzie „Shemud 4×4” organizowanym przez Narimah Samat, muzułmankę mieszkającą w Kuala Lumpur. Przeprawę przez dżunglę pokonały i zawodniczki w hidżabach i Europejki, nie miały znaczenia pochodzenie, kolor skóry czy wiara. Kobiety z Malezji, Sri Lanki, Włoch, Tajlandii, Czech i Indonezji połączyła wspólna, off-road’owa pasja. „Narimah bardzo chciała zaprosić do siebie polską załogę, stąd nagrodą główną „Women’s Challenge 4×4″ jest wpisowe na rajd w Malezji”.

Rajd „Women’s Challenge 4×4” wspierają Miasto Wisła, Dragon Winch, Auto Partner, Grupa Cargo, Inż Bud, Furelle, tor Pod Piramidą i Motocaina.pl.

Informacje o rajdzie: www.womenschallenge.pl. Na bieżąco można śledzić fan page zawodów na Facebooku:  https://www.facebook.com/Womens-Challenge-4×4

Zapisy przyjmowane są pod adresem: biuro@womenschallenge.pl.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

lipa

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

zero organizacji

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

regulamin zmienia się jak pogoda

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze