Wojownicy inspirują w walce z rakiem piersi

Ford Motor Company od 18 lat angażuje się w walkę z rakiem piersi. Oficjalną komórką poświęconą tejże walce jest program Ford Warriors in Pink. W ramach rozwijania świadomości ludzi względem tej choroby, powstał właśnie film dokumentalny.  

Film trwa 14 minut, nosi tytuł „Bang the Drum: Living Out Loud in the Face of Breast Cancer” i zawiera relacje z pierwszej ręki 11 osób, które pokonały raka piersi – 9 kobiet i 2 mężczyzn.

fot. Ford

Nie jest to film łatwy w odbiorze. Zrozumie to każdy, kto zetknął się z przypadkiem raka – czy to jako pacjent, czy też w najbliższej rodzinie. Już sama akceptacja diagnozy jest trudna.

Dzięki temu jednak ten dokument okazuje się również inspirujący, i to nie tylko dla widzów, ale i dla tych, którzy uczestniczyli w jego powstaniu. Jak powiedziała Tina Harold, jedna z bohaterek nagrania: „to, że mogłam podzielić się moją historią, pozwoliło mi w pełni wyrazić wewnętrzną siłę i odwagę, które odnalazłam w sobie podczas walki z chorobą”.

Podczas 18 lat zaangażowania na rzecz walki z rakiem piersi Ford zebrał ponad 115 milionów dolarów. Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę, zajrzyj na stronę http://www.warriorsinpink.ford.com.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze