Wjechał w wagon przejeżdżającego pociągu

Przejazdy kolejowe to bardzo niebezpieczne miejsca, a głównymi winnymi są nieostrożni i nierozważni kierowcy.

Zwykle wypadki na przejazdach kolejowych to skutek przekonania kierowców, że zdążą przejechać przed pociągiem. Zdarzają się też tacy, którzy zostają uwięzieni przez rogatki i nie wiedzą jak temu zaradzić.

Ta sytuacja jest jednak zupełnie inna. Pociąg towarowy przejeżdża już do pewnego czasu, a w jeden z jego wagonów pomału wjeżdża niebieski van. Czyżby w samochodzie zepsuły się hamulce? Nawet jeśli tak, to kierowca mógł zgasić silnik i w ten sposób zahamować, albo skręcić w prawo, gdzie i tak się znalazł. Uszkodzenia byłyby o wiele mniejsze, niż po uderzeniu w wagon.

Najnowsze

Policja nie wie jak zjeżdża się z ronda!

Nagranie pokazuje, że nie tylko zwykli kierowcy nie wiedzą czasem jak zachować się na rondzie.

Zasady jazdy po rondzie nie są trudne, podobnie jak to w jaki sposób możemy z niego zjechać. Robimy to pasem zewnętrznym, ewentualnie bezpośrednio z wewnętrznego, jeśli zjazd ma dwa osobne pasy. Zawsze musimy przy tym pamiętać o ustąpieniu pierwszeństwa pojazdowi na pasie zewnętrznym.

A co zrobił policjant kierujący radiowozem na tym nagraniu? Zjechał bezpośrednio z wewnętrznego pasa na prawy, ignorując jadący po nim samochód i uderzając w niego.

https://www.youtube.com/watch?v=aMG9ySiCdIU

Najnowsze

Goodc

Blondynka, Harley i ogień!

Christina Billings (Crashtina) to stunterka z USA, która swoje akrobacje wykonuje min. na motocyklach Harley-Davidson.

Jej fascynacja stuntem rozpoczęła się ponad 6 lat temu od grupy NorthEast Chill z Massachusetts. Swoje pierwsze akrobacje wykonywała na małej Hondzie CRF 50, później stopniowa opanowywała większe motocykle: Kawasaki Ninja 250, Suzuki GSXR 600 i Kawasaki 636.

Na co dzień pracuje jako barmanka, jest także trenerką koni i instruktorką jazdy konnej. Dzięki elastycznemu systemowi pracy może przez cały sezon podróżować po USA ze swoimi pokazami stuntu. Obecnie ujeżdża Kawasaki i Harley-Davidson’a Iron i choć ten drugi cięższy, i trudniejszy do opanowania, to przyciąga większą uwagę publiczności, dlatego na nim Christina najbardziej lubi występować.

 

 

 

Strona na facebooku: http://www.facebook.com/christinabillingsrides/

Najnowsze

Jak mogło dojść do tej kolizji?

Częstą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, niedostateczna widoczność, albo złe warunki drogowe. Ale co się stało w tej sytuacji?

Auto z kamerą porusza się z niedużą prędkością, nawierzchnia jest sucha, a zachmurzone niebo sprawia, że słońce nikogo nie oślepi. Po chwili z lewej strony na drodze podporządkowanej pojawia się Toyota. Co zrobił jej kierowca?

Wcale nie wyjechał pod koła auta z kamerą. Nie uderzył też w jego bok. Wjechał w jego tył sprawiając, że pojazd obrócił się o 180 stopni. Jak to możliwe, że uderzył w auto, które przecież musiał widzieć?

Najnowsze

Stłuczka na skrzyżowaniu i zagubiona sprawczyni

Nie ma się co oszukiwać – nawet drobna stłuczka to spore zaskoczenie i duży stres, szczególnie jeśli jest się sprawcą. Ale w tej sytuacji widać chyba raczej nieporadność.

Zdarzenie miało miejsce na jednym ze skrzyżowań w Kaliszu. Kierująca Dacią miała zielone światło i skręcała w lewo, ale nie zauważyła jadącej z naprzeciwka Skody (która również miała zielone). Jej kierowca starał się uniknąć wypadku, ale uciekał właśnie w kierunku, w którym jechała Dacia.

Po dosłownie kilku sekundach mężczyzna jadący Skodą zjechał na wysepkę i zaczął sprawdzać uszkodzenia. Z kolei kobieta z Dacii po prostu cały czas stała na środku skrzyżowania, utrudniając przejazd i blokując część przejścia dla pieszych. Dopiero po dłuższej chwili wysiadła z auta, zostawiając je tam, gdzie stało.

Przypominamy, że jeśli doszło do kolizji, a nie wypadku (czyli nikt nie został ranny), kierujący mają obowiązek usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów. Jeśli tego nie zrobią narażają się na mandat w wysokości 150 zł. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, w której uszkodzenia samochodu nie pozwalają na przestawienie go – wtedy trzeba należycie zabezpieczyć miejsce kolizji.

Najnowsze