Wiosenna kontrola u Renault

24 marca 2010
Na wiosnę Renault wraz z ambasadorem marki: Rafałem Królikowskim zapraszają na kontrolę samochodów francuskiego producenta. Weryfikacja siedmiu punktów w aucie ma zmniejszyć zużycie paliwa i wpłynąć na ostatecznie na to, by z serwisu wyjechał ekosamochód.
fot. Renault

Wiosenną Eco-Kontrolę w Renault promuje Rafał Królikowski - ambasador nowego Megane Coupe. Znany aktor zachęca do wydania 50 złotych na przegląd samochodu pod kątem elementów mających wpływ na ekonomię jazdy. Mechanicy i diagnostycy sprawdzą w samochodzie:

- poziom oleju (dobry poziom może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 2%);

-  filtr powietrza (wymiana zatkanego filtra powietrza może obniżyć zużycie paliwa nawet o 10%);

- układ wydechowy i świece zapłonowe (jedna niewłaściwie działająca świeca zapłonowa może zwiększyć zużycie paliwa nawet o 4%);

- opony (niewłaściwe ciśnienie w oponach może powodować zwiększenie zużycia paliwa o 3%);

- czy układ hamulcowy nie jest zanieczyszczony;

- klimatyzację;

- przeprowadzą kontrolę płynów i sprawdzą ewentualne wycieki z silnika. 

Kontrola pojazdu premiowana jest czekiem o wartości 100 złotych, który wykorzystać można na naprawę kontrolowanych elementów (o ile ich koszt wyniesie minimum 400 złotych).

Eco-Kontrola dostępna jest tylko w niektórych serwisach, warto więc sprawdzić ich listę na stronie producenta. Renault zapewnia, że w każdym serwisie będziemy "w dobrych rękach, w dobrej cenie"

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!