Karolina Chojnacka

Wiemy, kiedy Lewis Hamilton zakończy karierę w Formule 1!

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Lewis Hamilton, w udzielonym ostatnio wywiadzie, zdradził potencjalną datę końca swojej kariery w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie.

Lewis Hamilton w styczniu tego roku obchodził 36 urodziny, i co tu dużo ukrywać, nie należy do najmłodszych kierowców w stawce Formuły 1. Jego kontrakt z Mercedesem wygasa po sezonie 2021, jednak obie strony wyraziły chęć kontynuowania współpracy w królowej sportów motorowych. Ale na jak długo?

Kiedy Lewis Hamilton zakończy karierę w Formule 1?

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 w udzielonym ostatnio” Corriere della Sera” wywiadzie, podkreślił, że nie zamierza ścigać się w Formule 1 w wieku czterdziestu lat:

Naprawdę mam nadzieję, że nie będę już ścigał się w wieku 40 la. To byłoby trudne, ponieważ jest wiele innych rzeczy, którymi też chcę się zająć.

Wiem, że życie szybko się zmienia i wiele rzeczy może mnie jeszcze zaskoczyć. Na przykład nie spodziewałem się, że w tym sezonie będę się tak dobrze bawił.

Czyli, oficjalnie możemy napisać, że Lewis Hamilton powinien zakończyć karierę w Formule 1 przed ukończeniem 40 roku życia. Ale kto wie… może jeszcze zmieni zdanie. Zwłaszcza, że rywalizacja w Formule 1, pomimo upływu lat, dalej sprawia mu frajdę:

Każdego dnia dowiaduję się o sobie nowych rzeczy. W okresie pandemii miałem więcej czasu na rozwijanie swoich umiejętności, zarówno pod kątem fizycznym jak i psychicznym. Zawsze konkuruję ze sobą. Zastanawiam się, jak pokonać siebie. Spoglądam na to, jak spisywałem się w poprzednim sezonie i myślę o tym, jak pokonać siedmiokrotnego mistrza świata.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze