WEEKENDOWY KONKURS: Wygraj książkę: "Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę."

WEEKENDOWY KONKURS: Wygraj książkę: "Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę."

07 lutego 2020
19
Mamy dla was konkurs, w którym możecie wygrać inspirującą książkę Heather Ellis - "Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę". To fascynująca opowieść o przetrwaniu, marzeniach i kobiecej sile. Sprawdźcie szczegóły - czekamy na wasze odpowiedzi konkursowe!

Aby wygrać książkę "Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę" wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego to właśnie Ty powinnaś/powinieneś wygrać tę nagrodę?". 

Liczymy na waszą szczerość, kreatywność i pomysłowość! Prosimy o odpowiedzi w komentarzach, korzystając z naszego systemu komentowania pod tym artykułem konkursowym.

Konkurs organizowany jest od dnia 7 lutego 2020 r. od godz. 13:00 do dnia 11 lutego 2020 r. do godz. 23:59 poprzez stronę internetową o adresie www.motocaina.pl.
Ogłoszenie wyników: 12 lutego 2020 r.  Nagrodzimy w naszym szybkim rozdaniu 2 osoby!

Regulamin konkursu dostępny poniżej w pliku PDF. 

WYDAWNICTWO KOBIECE: 

A gdyby tak porzucić wszystko i przejechać samotnie motocyklem przez Afrykę?
15 miesięcy. 19 krajów. 42 000 kilometrów. Jedna kobieta, która ciągle chce więcej.

Heather Ellis ma 28 lat, kiedy w jej głowie pojawia się szalona myśl, aby udać się na motocyklową wyprawę po Afryce. Nieważne, że nigdy wcześniej nie wybrała się na tak długodystansową eskapadę, ani że nigdy tam nie była. Zaledwie rok później znajduje się w porcie w Durbanie, skąd rusza ukochaną Yamahą TT600 w przygodę życia. Przemierza góry Ruwenzori i Kilimandżaro. Pozostawiając za sobą tumany piachu, gna przez pustynie północnej Kenii, gdzie wpada wprost na uzbrojonych bandytów. Zostaje ocalona przez spracowanych rybaków łowiących w jeziorze Rudolfa. Nieprzerwanie pędzi dalej i zwiedza egzotyczne zakamarki. Na każdym etapie podróży pomaga jej lokalna ludność, której przedstawiciele uczą Heather na czym polega duch ubuntu - uniwersalna więź przyjaźni i współistnienia. 

    Komentarze

    Anna Jankowska Czarna
    07 lutego 2020 12:41
    Chciałabym wygrać tę książkę, ponieważ uwielbiam egzotyczne podróże zagraniczne i motocykle :)
    Choć z pewnością braknie mi sił, aby wyruszyć w taką odyseję po Afryce, to było mi miło poczytać o tak pięknych przygodach - jestem wielką fanką kobiecej literatury i mam nadzieję, że będę mogła przeczytać tę książkę od deski do deski :)
    Katarzyna Paluch
    07 lutego 2020 13:08
    Czemu ja? A czemu nie ;-)) Świetna książka dla fanki motocykli chciałabym wygrać książkę ponieważ chciałabym przeżyć taka przygodę życia na motocyklu i spełnić swoje największe marzenie o kilkumiesięcznej przejażdżce po Azji :) może się uda! :)
    Tomasz
    07 lutego 2020 14:00
    Chętnie przeczytam o tej nietypowej podróży,która oprócz niesamowitych zwrotów akcji ukazuje piękno Afryki :)) i stosunek jej mieszkańcow do innych kultur a także obrazuje niesamowitą siłę kobiety,która nie bała się realizacji własnych marzeń. Motocaina, proszę!!!!!!!!!! ;-)))
    Katarzyna
    07 lutego 2020 14:34
    Próbowałam już raz, spróbuję i kolejny :) miałam okazję przeczytać recenzję tej książeczki i wydaje mi się, że to niezła pozycja na wieczór z kieliszkiem wina (jedyny moment, żeby zasmakować gruzińskiego wina - bo przecież jak przyjdzie sezon to długaaa na moto ;P) - redakcjo droga, będzie super, jeśli wygram książkę! To moje małe marzenie na dziś!
    Anna F.
    08 lutego 2020 08:32
    Chciałabym wygrać te książkę, ponieważ próbuję sobie wyobrazić pierwszą kobietę, która znużona monotonią życia próbuje zobaczyć świat z innej strony, która ciągle chce więcej...
    Wciąż boimy się zrobić pierwszy krok w stronę nieznanej przygody, a przecież można pokazać świat jako fascynujące zjawisko z siodełka motocyklu. Być może niejedna kobieta po przeczytaniu tej książki podejmie również ową jedną szaloną decyzję, która odmieni jej dotychczasowe życie.
    A o Afryce mówi się, że zawiera w sobie krajobrazy całego świata, nieprawdopodobne bogactwo zwierząt, malownicze góry i wybrzeża z piaszczystymi plażami i klifami, wodospady, pustynie, a do tego kolorowe wioski Zulusów, kopalnie złota i diamentów...I co? Chyba warto pojechać? A jeżeli nie, to zagłębić się w opowieść o przetrwaniu, marzeniach, i kobiecej sile!
    Krzysztof Wojniak
    08 lutego 2020 19:55
    To właśnie ja powinienem wygrać tę nagrodę dlatego że lubię książkę przygodową opartą na faktach. Poza tym jestem motocyklistą i podróżnikiem, jak również osobą lubiącą etnologiczne opowieści o innych kulturach czy filozoficzne traktaty o życiu i jego istocie. Lubię łamać schematy, konwenanse oraz potrzebuje kopa do działania w spełnianiu własnych marzeń, nawet tych pozornie absurdalnych.
    Renatak0
    09 lutego 2020 16:30
    Nie jestem fanka motocykli ,ale podróży, egzotyki ,aktywnego zwiedzania juz tak.Nie było mi jeszcze dane zwiedzic Afryki, moze byłby to dla mnie maly przewodniko-motywator? Podziwiam odważne kobiety,bo trzeba byc odważnym i nie bać sie nieznanego, dlatego tez chetnie poznam fragment ścieżki życiowej autorki .Wszystko co inspiruje ciekawi mnie i fascynuje
    Katarzyna
    09 lutego 2020 17:12
    Chciałabym wygrać książkę Heather Ellis, aby dzięki jej historii znaleźć natchnienie również dla siebie. Uwielbiam czytać o kobietach, które spełniają swoje marzenia, które przekraczają granice i robią rzeczy, których nikt się po nich nie spodziewa. Marzę, aby odważyć się na więcej w życiu, aby robić to o czym zawsze marzyłam, a przed czym powstrzymywała mnie rodzina i społeczeństwo. A przede wszystkim przed czym powstrzymywały mnie własne zahamowania. Dzięki takim historiom jak ta, my kobiety przekonujemy się, ze wszystko jest możliwe i świat stoi przed nami otworem. Potrzebuję takiego zapewnienia i motywacji, a lektura tej książki na pewno mi to zapewni.
    mika19
    09 lutego 2020 19:57
    motocykle uzależniają niezależnych!
    Natalia
    09 lutego 2020 21:37
    Dlaczego ja miałabym wygrać. Bo to połączenie dwóch pasji do motocykli i do czytania. Dzięki takiej powieści miałabym możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, moja wyobraźnia przeniosła by się w inny świat. No i oczywiście miło jest wiedzieć, że niektórym udaje spełniać się marzenia, dzięki temu łatwiej uwierzyć że spełnia się też nasze
    Magda
    09 lutego 2020 22:59
    Miesiąc temu wróciłam z Afryki i stwierdziłam... cieszę się, że byłam, zobaczyłam, ale raczej tam nie wrócę... może dzięki tej książce zmienię zdanie... jak przeczytam dam znać...
    Marcin Z
    10 lutego 2020 06:32
    Chciałbym wygrać książkę dla żony. Przed laty posiadałem motocykl i często podróżowaliśmy po kraju. Niestety sytuacja finansowa sprawiła, że musieliśmy sprzedać moto... I tym samym nasze wyjazdy w głąb kraju się zakończyły. Pozostało tylko to co zostało w pamięci. A jak wiadomo pamięć często bywa zawodna. Chciałbym przeżyć z żoną taką "wspólną wyprawę" a zwłaszcza w tak dalekie kraje gdzie nigdy byśmy się nawet nie wybrali. Wiem, że w głębi jej duszy pozostały "okruchy" motocyklizmu. Fajnie by było przeżyć to jeszcze raz...
    Hania
    10 lutego 2020 13:32
    Myślę,że ta książka byłaby dla mnie dodatkowym impulsem do pokonywania trudności życia codziennego...Czasami życie "wsadza nas " na taki motocykl, którym pędzimy samotnie przez życie, w nieznane...Chciałabym dowiedzieć się, jak poradziła sobie bohaterka tej książki.
    Cinnamonelf
    10 lutego 2020 20:31
    Jestem pilotem wycieczek i archeologiem. Kocham Amerykę Południową i to tam najczęściej wyjeżdżam. Afryka mi się marzy i może kiedyś to marzenie spełnię. Na razie pozostaje mi czytanie i wyobrażanie sobie podróży na ten piękny kontynent.
    Ewa Smerlińska
    10 lutego 2020 22:16
    Nie mam motocykla,nie umiem jeździć na motorze.W głowie mi się nie mieści ,że można siąść na motocykl i przejechać całą Afrykę i ,że może to zrobić kobieta.Dopóki nie przeczytam książki to nie uwierzę.
    monika ****
    10 lutego 2020 23:34
    Jeśli na horyzoncie pojawia się się pozycja (książka, podcast...) w której występuję osoba z pasją, to ja to chcę. Chcę poznać tę historię, tego człowieka i jego świat. Mogę się nie znać na tym czy tamtym, ale sprawia mi radość i fascynuje się tym co inni robią na sto procent. Oczywiście nie daję się łatwo przekonać do wszystkiego, co się gdzieś tam pojawia, ale u mnie jeden z domowników ostatnio wszedł w posiadanie pewnej bestii i ja mimochodem wdepnęłam na to pole (motocyklowe) ale naprawdę czysto teoretycznie, więc stąd moja tu wizyta.
    Gosia
    11 lutego 2020 09:35
    Ja chcę tę książkę!
    Przede wszystkim dlatego, że kocham czytać! Każda książka po którą sięgam daje mi przeżyć nowe doznania, nowe przygody, poznanie i wcielenie się w nowych bohaterów. Mam możliwość zwiedzania świata i bycia kimś, kim w prawdziwym życiu mi się nie uda, bo przecież wszystkiego robić nie można!
    Afryka to moje marzenie, które jednak mam nadzieję kiedyś w realnym życiu spełnić, ale na dobry początek, szczególnie, że szybko się nie uda go zrealizować, po pierwsze względy finansowe, po drugie narodziny mojego pierwszego synka, które są przewidziane już na maj tego roku! A tak mogę się wybrać w piękne Afrykańskie strony przy okazji sięgnięcia po książkę.
    Dodatkowo motocykle, które mnie fascynują i ogromnie podniecają! Nawet z mężem mamy motocykl, na którym wspólnie jeździmy i zwiedzamy okolicę, choć jeszcze nie Afrykę :) Niemniej jednak ja chwilowo muszę zrezygnować z tej przyjemności, ze względu na błogosławiony stan, w którym się znajduję ;)
    rena_cz
    11 lutego 2020 13:17
    Bardzo chciałabym wygrać tę książkę, ponieważ opowiada ona o poszukiwaniu siebie. Dzisiaj każdy za czymś pędzi, za karierą, pieniędzmi, sławą. A może po prostu do szczęścia nie potrzeba tych rzeczy, a jedynie odkrycia kim jestem i czego oczekuję od życia. Ja teraz gdy siedzę w domu z dzieckiem czasami marzę o tym aby zaszaleć, aby rzucić te uporządkowane życie i odkryć coś nieznanego. Plus książka opowiada o Afryce, moim marzeniu. Znam Europę, ale Afryka wydaje mi się diametralnie inna, ciekawa i inspirująca. Ludzie tam są też przyjaźni, nieskażeni tymi normami społecznymi. Chciałabym wygrać tę książkę, bo wiem, że moje marzenia o ucieczce na razie pozostaną tylko marzeniami, a więc niech przynajmniej wieczorem przed snem się tam przeniosę duchowo.
    EWA K.
    11 lutego 2020 17:14
    Niebawem moje życie wywróci się o 180 stopni. Odkryję uroki macierzyństwa. Zanim to nadejdzie przeczytam wszystkie możliwe poradniki, cały internet i przepytam wszystkie "dzieciate" koleżanki co zrobić, aby być jak najlepszą matką. Jednak w tym wszystkim chciałabym coś zrobić dla siebie. Przeżyć przygodę życia bez wychodzenia z domu. Dlatego chciałabym wygrać tą książkę, aby móc towarzyszyć Heather w jej emocjonującej podróży. Razem raźniej :D