Joanna Szymków-Matuszewska

Warszawska Barbórka za pasem – zakończenie rajdowego sezonu już 7 grudnia 2019 roku!

Na dwa tygodnie przed ostatnią w kalendarzu motorsportu imprezą – 57. Rajdem Barbórka, odbyła się w Volvo Car w Warszawie oficjalna konferencja poprzedzająca rajd.

W konferencji brali udział z ramienia organizatorów – Prezes Automobilklubu Polskiego – Romuald Chałas oraz Dyrektor Rajdu Barbórka – Daniel Siemczuk, którzy przybliżyli dziennikarzom tegoroczne odcinki specjalne – Tor Modlin (OS 1/2), wydłużony w stosunku do ubiegłego roku odcinek Autodrom Bemowo (OS 3/4) oraz powracający po dwuletniej przerwie Tor Służewiec (OS 5/6). Jak podkreślił Daniel Siemczuk – powrót ostatniego odcinka specjalnego to odpowiedź na naciski zawodników i kibiców, którzy upodobali sobie ten oes jako najciekawszy zaraz po Karowej.

Wszystkie odcinki będą skonfigurowane na nowo – Tor Modlin jest puszczony odwrotnie niż dotychczas, co całkowicie zmienia charakterystykę tego odcinka, Bemowo zostało wydłużone o całkowicie nowy fragment, który będzie pokonywany przez zawodników na początku odcinka, a Tor Służewiec również nie ma zbyt wiele wspólnego z wcześniejszymi odcinkami, które mogliśmy oglądać w ramach warszawskich Barbórek. Dzięki tym zabiegom wydłużono ilość oesowych kilometrów do 33,56, gdzie rok temu zawodnicy mieli do przejechania łącznie 27,70 km. Aby uatrakcyjnić widzom tegoroczną Barbórkę, organizatorzy zdecydowali się także uruchomić e- barbórkę, a więc wirtualną możliwość pokonania odcinka Karowa na symulatorze dostępnym w Volvo Car w Warszawie.

W konferencji wzięli udział również Mistrz Polski 2019 w klasyfikacji generalnej rajdów samochodowych – Miko Marczyk, Mistrz Polski Klasy Open 4WD 2019 – Jakub Brzeziński oraz Wojciech Chuchała, którzy będą walczyli o jak najlepsze czasy na warszawskich ulicach już 7 grudnia. Miko Marczyk będzie startował samochodem, którym w tym roku wyjeździł tytuł Mistrza, a więc Skodą Fabią R5. Jak powiedział zawodnik, dopuszcza on delikatne modyfikacje samochodu na potrzeby Barbórki, jednak związane wyłącznie z charakterystyką Rajdu – samochód może będzie troszkę lżejszy i będzie miał jak najbardziej adekwatne do miejskich odcinków ustawienia zawieszenia, aby auto było jak najbardziej bystre i szybko reagowało.

Jakub Brzeziński szykuje się przede wszystkim na Tor Służewiec, który przypomina mu najbardziej rajdowe odcinki specjalne, gdzie jest chytrze, ślisko i szybko, z przejściami i hamowaniami. Wojciech Chuchała choć w tym roku jeździł głównie treningowo, to jednak deklaruje, że warszawska Barbórka jest rajdem, którego nie mógłby odpuścić. Nawet jako wiekowy Pan będzie się starał przyjeżdżać topowymi samochodami i brać udział w tym kultowym już rajdzie.

Jego założenie na tegoroczną Barbórkę to przede wszystkim dobrze się bawić. Podczas konferencji dziennikarz TVN Turbo – Patryk Mikiciuk oficjalnie poinformował, iż tegoroczną stacją transmitującą zmagania na odcinku Karowa będzie właśnie TVN Turbo. Wszystkich, którzy nie będą mogli śledzić Rajdu na bieżąco, zapraszamy więc przed telewizory. Jak co roku z pewnością będzie widowiskowo!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze