W tym roku Audi Tradition zaprezentuje swoją kolekcję na 30 imprezach

Audi Tradition zapowiedziało udział w przeszło 30 imprezach motoryzacyjnych w sezonie 2011. To „muzeum na kołach" może pochwalić się zbiorem niecodziennych i historycznych eksponatów NSU, DKW i oczywiście Audi.

Auto Union „Silver Arrow” Type C z 1936 r. na torze Goodwood
fot. Audi

Od 30 marca do 3 kwietnia w Essen, około 160,000 miłośników motoryzacji oraz specjalistów w tej dziedzinie będzie miało okazję podziwiać eksponaty podczas wystawy Techno Classica. Po tym wydarzeniu część ze zbiorów Audi Tradition, zostanie przetransportowana na największy na świecie zlot zabytkowych samochodów do Mille Miglia we Włoszech, skąd po prawie dwuletniej przerwie pięć modeli DKW z 1950 roku, wystartuje w rajdzie z Brescii do Rzymu (12 do 14 maja).

Audi Tradition kolejną okazję do zaprezentowania się większej publiczności zaplanowało na Goodwood Festival of Speed ​​w Anglii. Podobnie jak w latach poprzednich, 160.000 biletów na największe na świecie wydarzenie dotyczące historii sportu motorowego będzie sprzedawane z wyprzedzeniem. Audi Tradition wie, co widzowie w ojczyźnie automobilizmu chcieliby zobaczyć, dlatego specjalnie na tą okazję zaprezentuje: Auto Union Typ C i Type D „Srebrne Strzały”, które wygrały pierwszą angielską serię wyścigów w Donington Park w 1937 i 1938. Zaprezentuje również przedwojenne DKW. Tak wyglądało to w ubiegłym roku:

DKW F91 na Mille Miglia w Rzymie w nocy obok Colosseum
fot. Audi

Następnie 7 i 8 maja, w niemieckim landzie Badenia-Wirtembergia Audi Tradition zaprezentuje swoje perełki podczas specjalnie zorganizowej kawalady przez Stuttgart, która będzie jednym z punktów programu imprezy „Automobile Summer 2011”. Wkrótce po tym, od 25 do 28 maja, pięć eksponatów Audi Tradition weźmie udział w Rajdzie Kitzbühel Alpine, prowadzącej przez austriackie szlaki górskie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, będzie Schottenring Classic Grand Prix, które odbywać się będzie w dniach od 21 do 25 września. W rajdzie wezmą udział powojenne DKW z 1950 roku. Na starcie pojawi się także  NSU TT i Audi 50.

 

 

Audi Tradition potwierdziło także swój udział w następujących imprezach:

16 – 18 czerwiec      Donau Classic

7 – 10 lipiec               Silvretta Classic

13 – 16 lipiec             Ennstal Classic

28 – 30 lipiec             Heidelberg Historic

18 – 20 sierpień        Sachsen Classic

15 – 18 wrzesień      Gran Premio Nuvolari

29 – 1 października    Eifel Classic

Krótki rys historyczny.

Krótki przegląd niesamowitych egzemplarzy ” Muzeum na kółkach”.

Miłośnicy automobilizmu z pewnością wiedzą, że cztery pierścienie znaczka Audi symbolizują marki Audi, DKW, Horch i Wanderer, które połączyły się w Auto Union w 1932 roku. Po tym jak w 1969 roku  Auto Union i NSU, postanowiło wymienić się doświadczeniami i wiedzą z dziedziny motoryzacji, powstał koncern, który odegrał ogromną rolę w dziedzinie rozwoju automobilizmu. W 1985 roku utworzono Audi AG departament odpowiedzialny za pojazdy zabytkowe, oraz popularyzowanie oraz dbanie o dorobek z dziedziny motoryzacji. Obecnie bogata i szeroka historia Audi prezentowana jest w  Muzeum w Ingolstadt, które zaprasza codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00 – 18.00 oraz  August Horch Museum Zwickau, które czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9.30 – 17.00.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze