W ten weekend SPRAWDŹ PROMILE!

Każdego roku ostatni weekend wakacji okazuje się tragiczny w skutkach! 397 wypadków, 41 zabitych, 549 rannych i 1502 kierowców zatrzymanych pod wpływem alkoholu - to bilans ostatniego weekendu wakacji 2010. Jak będzie w tym roku?

fot. KP

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pijąc alkohol wieczorem, na drugi dzień po spożyciu może mieć nadal wysokie stężenie alkoholu we krwi. Dlatego po wyskokowym weekendzie nie należy bezmyślnie siadać za kierownicą. Bezpieczniej jest „Sprawdzić promile”, a wystarczy do tego zwykły telefon komórkowy.

– Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko nasze życie, ale również naszych bliskich i innych uczestników ruchu. Jeżeli dzień lub dwa dni przed wyjazdem spożywaliśmy alkohol, w dniu wyjazdu należy sprawdzić swoją trzeźwość. Poza możliwością zbadania jej w jednostce Policji, możemy wykorzystać do tego aplikację „Sprawdź promile” którą każdy z nas może zainstalować w swoim telefonie.” – mówi Witold Drzażdżyński Przewodniczący Regionu IPA Poznań i dodaje – Każda możliwość sprawdzenia przed podróżą swojego stanu trzeźwości przez kierowcę przyczyni się do bezproblemowego powrotu do domu”

„Sprawdź promile” to program, którego celem  jest ograniczenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach poprzez umożliwienie przeprowadzenia kontroli trzeźwości oraz podniesienie świadomości konsumentów na temat oddziaływania alkoholu na organizm.

Jak „Sprawdzić promile”?

Aby sprawdzić promile za pomocą telefonu wystarczy pobrać aplikację na swój telefon komórkowy, a następnie wprowadzić swoje dane takie jak: płeć, wiek, waga oraz ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia, by natychmiast otrzymać wynik. Ilość promili podawana w wyniku jest obliczana na podstawie algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka), udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Piłeś? Zamów taksówkę!

„Nigdy nie prowadź po alkoholu” – taka informacja pojawi się na wyświetlaczu telefonu, by przypomnieć wszystkim kierowcom tą ważną zasadę.

Aplikacja pozwala także na zamówienie taksówki w wybranym mieście poprzez łatwy wybór jednego z numerów telefonu z ogólnopolskiej bazy korporacji taksówkowych. Dodatkowo została ona wzbogacona o informacje dotyczące dopuszczalnego poziomu promili w różnych krajach europejskich, dzięki czemu osoby podróżujące po Europie mogą sprawdzić jakie w danym kraju obowiązują przepisy. Dla osób chcących przetestować swój refleks została opracowana również gra w kapsle, która jest integralną częścią aplikacji.

By pobrać aplikację na swój telefon wystarczy:

– odczytać fotokod zamieszczony na stronie www.sprawdzpromile.pl

lub

– wysłać SMSa z hasłem PROMILE pod numer 70958 (koszt 50 gr. netto/62 gr. brutto)

Pełen opis programu „Sprawdź promile” oraz szczegółowe informacje dotyczące pobrania

aplikacji na telefon komórkowy można znaleźć na stronie www.sprawdzpromile.pl.

 

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Osobiście polecam ilemogewypic.pl i dodatkowo jest za darmo.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze